سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ EN
مديرعامل شركت مهندسي و توسعه نفت گفت:

مسیر توسعه میادین نفتی غرب کارون را هرگز متوقف نمی کنیم

300به گزارش روابط عمومی شرکت متن، سید نورالدین شهنازی زاده در گفت و گوی اختصاصی با شبکه خبری CNN با پراهمیت خواندن میدان نفتی آزادگان در غرب کارون، حجم ذخایر نفتی این میدان را مثال زدنی خواند و ضمن تشریح آن عنوان کرد: فاز نخست طرح توسعه میدان آزادگان شمالی با هدف تولید ۸۵ هزار بشکه نفت در روز به اتمام رسیده است و قرار است با توسعه فاز دوم، روزانه ۷۵ هزار بشکه نفت دیگر به ظرفیت این میدان افزوده شود.

وی با بیان این که انتقال دانش فنی برای توسعه و پیشرفت حوزه نفت و انرژی کشور حایز اهمیت است، گفت:  هدف ما جذب سرمایه و فن‌آوری شرکت های نفت خارجی است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص شرایط حاکم سیاسی دنیا به ویژه انتصاب نماینده جمهوری خواه “دونالد ترامپ” به عنوان ریاست جمهوری آمریکا و تغییر و تحولات احتمالی در حوزه همکاری ها و شرایط اقتصادی ایران عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم مسیر توسعه را در کمال آرامش طی کنیم و مهم ترین موضوع در حال حاضر ابراز علاقه مندی شرکت های سرمایه گذار خارجی است و سیاست ما ایجاب می کند مادامی که منافع ملی تامین می شود تحت هر شرایطی هرگز توسعه را متوقف نخواهیم کرد.

شهنازی زاده با بیان این که ایران به عنوان یک بازیگر پرقدرت در حوزه هیدروکربن در جهان ایفای نقش می کند، گفت: شرایط تحریم ها نشان داد ایران یک کشور خود ساخته است به طوری که در تمامی زمینه ها از اکتشاف گرفته تا بهره برداری دستاوردهای زیادی کسب کرده و پیشرفت های قابل توجهی داشته است با این حال کماکان نیازمند به روز رسانی تکنولوژی های خود داریم.

وی در خصوص وضعیت نیروهای انسانی گفت: ما کارشناسان و متخصصان کم نظیری در حوزه انرژی داریم و از این زاویه بسیار قوی هستیم و با همکاری با شرکت های خارجی مبادله تکنولوژی خوبی خواهیم داشت.

شهنازی زاده در آخر عنوان کرد: در نهایت شرکت های خارجی علاقه مند می توانند یا به صورت جداگانه و یا در قالب کنسرسیوم با ما همکاری کنند و هر شرکتی که مناسب ترین طرح توسعه را به ما ارائه کند به طوری که با استانداردهای ما منطبق باشد برای همکاری در پروژه توسعه انتخاب خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۱۳:۰۲۸۰۴ بازدید