سال حمايت از كالای ايرانی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ EN

ایران و عمان در نشستی مشترک با شل، توتال و کوگس مذاکره کردند

ایران و عمان در نشستی مشترک با نمایندگان شل، توتال و کوگس راه‌های همکاری و مشارکت این شرکت‎ها را در پروژه صادرات گاز ایران به عمان بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، نشست مشترک مدیران شرکت ملی صادرات گاز ایران و مدیران ارشد وزارت نفت عمان با نمایندگان شرکت‎های توتال فرانسه، انگلیسی-هلندی شل و کوگس کره جنوبی برای حضور در پروژه صادرات گاز ایران به عمان در جریان است.

بر اساس توافق سال ٢٠١٣ میان ایران و عمان، قرار است برای ١۵ سال روزانه  ١,۵ میلیارد فوت مکعب گاز ایران از طریق یک خط لوله از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود که با توجه به اهمیت راهبردی این پروژه سبب تحکیم روابط دو کشور و مناسبات انرژی در منطقه خاورمیانه می شود.

این جلسه که از دیروز (شنبه، ٢٢ آبان‎ماه) در محل شرکت ملی صادرات گاز ایران آغاز شده است عصر امروز (یکشنبه، ٢٣ آبان‎ماه) به کار خود پایان می دهد.

با توجه به رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای همسایه و با توجه به تاکید رئیس جمهوری ایران و پادشاه کشور عمان، یادداشت تفاهمی در زمینه صادرات گاز طبیعی میان وزیران نفت ایران و عمان در تاریخ ۴ شهریور ماه ۱۳۹۲ به امضا دو طرف رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ آبان ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۱۵۱۱۷ بازدید