سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ EN

تبادل دانش فنی و اشتغال‎زایی از مزایای سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت نفت است

  مجری طرح توسعه میدان یادآوران با تاکید بر اهمیت سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت نفت ایران گفت: مگاپروژه های نفتی نیازمند حضور سرمایه خارجی است.
هادی نظرپور در جریان بازدید روز گذشته مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران از غرب کارون با بیان این که توسعه مگاپروژه های نفتی نیازمند سرمایه خارجی است، عنوان کرد: منابع داخلی برای توسعه میدان های نفتی به ویژه میدان های مشترک مکفی نیست.

نظرپور با برشمردن مزایای حضور سرمایه گذار خارجی در پروژه های نفتی، مواردی همچون انتقال تکنولوژی، تبادل  دانش فنی و اشتغال‎زایی را از از جمله نتایج مثبت این تعامل بین المللی خواند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت سینوپک با سرمایه ۳ میلیارد دلاری توسعه فاز نخست میدان یادآوران را  در اختیار دارد، گفت: سایر پروژه های نفتی دیگر از این دست نیز وجود دارند که منابع مالی داخلی برای توسعه آن ها کافی نیست.

مدیر طرح توسعه میدان یادآوران با مفید دانستن قراردادهای جدید نفتی گفت: نقت به عنوان پیشران چرخ اقتصادی کشور در شرایط کنونی نیازمند حضور سرمایه گذاران خارجی است و مدل جدید قراردادهای نفتی می تواند بستری برای ورود سرمایه و در نهایت تسریع در روند توسعه میدان های مشترک و اولویت دار باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ شهریور ۱۳۹۵ساعت: ۱۶:۰۹۵۹۳ بازدید