سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ EN

واحدهای بهره برداری یادآوران و آزادگان شمالی تکمیل می شود

واحد بهره برداری میدان آزادگان شمالی برای فراورش ۷۵ هزار بشکه نفت در روز و واحد بهره برداری میدان یادآوران برای فراورش روزانه ۸۵ هزار بشکه در دست تکمیل است.

به گزارش خبرنگار شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، جمعی از کارشناسان مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از طرحها و پروژه های میدانهای نفتی غرب کارون شامل میدانهای آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی و یادآوران، همچنین کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲٠٠، تلنبه خانه غرب کارون و طرح فرآورش متمرکز میدانهای حوزه غرب کارون بازدید کردند.

براساس اعلام معاونت منابع هیدروکربوری این مدیریت، در این بازدید مشخص شد فازهای اول واحد بهره برداری میدان نفتی آزادگان شمالی به منظور فراورش ٧۵ هزار بشکه در روز و واحد بهره برداری میدان نفتی یادآوران با ظرفیت ١٣۵ هزار بشکه و فراورش ۸۵ هزار بشکه در روز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و پیش بینی می شود تا پایان امسال آمادگی کافی برای فرآورش و تولید نفت در این میدانها فراهم شود.

این گزارش می افزاید: همچنین مراحل تست و راه اندازی اولیه ردیف یکم طرح فرآورش متمرکز میدانهای حوزه غرب کارون به ظرفیت ۵۵ هزار بشکه با خوراک اولیه حدود ۲۵ هزار بشکه در روز با موفقیت انجام شده است.

هدف از احداث طرح، ایجاد تأسیسات متمرکز به ظرفیت ١۶۵ هزار بشکه در روز به منظور فراورش زودهنگام تولید میدانهای غرب کارون است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آذر ۱۳۹۴ساعت: ۱۴:۳۲۷۱۶ بازدید