سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ EN

حفاری چاه بیستم یاران شمالی سه هفته دیگر شروع می شود

       مجری طرح توسعه یاران شمالی از حفاری چاه بیستم یاران شمالی تا سه هفته آینده خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده انتظار داریم تا پایان امسال حفاری چاههای این میدان به پایان برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، آرش باقرزاده، مجری طرح توسعه یاران شمالی در جریان بازدید وزیر نفت از این میدان، به تشریح وضع این پروژه پرداخت و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده، تولید ٣٠ هزار بشکه‌ای این میدان از بهار سال آینده شروع می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت ۶٠ درصدی این پروژه ادامه داد: هم‌اکنون حفاری ١٩ حلقه چاه در حال پایان است و تا سه هفته آینده حفاری چاه بیستم یاران شمالی نیز آغاز می‌شود؛ ضمن این که براساس برنامه ریزی انجام شده انتظار داریم تا پایان سال  حفاری همه چاههای این میدان به پایان برسد.

باقرزاده با اشاره به حفاری ۶۶ هزار متری در یاران شمالی، تصریح کرد: در حال حاضر ۵ قلم از ٢١ قلم کالای دیرتحویل وارد سایت شده است که امیدواریم تا پایان امسال همه کالاها وارد شوند.

مجری طرح توسعه یاران شمالی با بیان این‌که هم اکنون ١٢٠٠ نفر در اجرای طرح توسعه این میدان مشغول به کار هستند، ادامه داد: ٧٢ درصد از نیروهای به کار گرفته شده در این میدان، بومی هستند.

میدان نفتی یاران شمالی که توسعه آن در فاز یکم با هدف تولید روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت در دستور کار قرار دارد، در استان خوزستان و در فاصله تقریبی ۱۳۰ کیلومتری از غرب شهر اهواز در نزدیکی مرز ایران و عراق و در مجاورت تالاب هورالهویزه قرار گرفته است؛ این میدان در غرب میدان آزادگان شمالی و شمال میدان یاران جنوبی واقع است و API نفت تولیدی آن بین ١۶ تا ١٨ برآورد می شود.

وزیر نفت روز پنجشنبه‌ (‌٧ آبانماه) ضمن بازدید از پروژه‌های غرب کارون در جریان آخرین مراحل پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفت و مجریان طرحهای غرب کارون وضع پیشرفت پروژه ها را تشریح کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۴۶۷۹ بازدید