سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ EN

تعلل در میدان های مشترک جایز نیست

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت میدان های مشترک نفت و گاز، گفت: تعلل در توسعه و به تولید رساندن میدان های مشترک جایز نیست، ضمن اینکه دولت با آنچه در توان دارد تلاش می کند که مشکلات پیش روی صنعت نفت را مرتفع سازد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به عسلویه، اسحاق جهانگیری، ظهر امروز (٨ اردیبهشت ماه) در نشست مشترک با مدیران صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به فعالیت خطیر کارکنان صنعت نفت در این قطب گازی کشور، اظهار امیدواری کرد با مدیریت و تدبیر صحیح بتوان هر چه زودتر تمامی بحران های موجود در این منطقه را حل کرد.
جهانگیری با تاکید بر ضرورت به تولید رساندن میدان های نفتی و گازی، گفت: باید قدر این نعمت خدادادی را دانست و آن را وارد چرخه تولید و اقتصاد کشور کرد.
وی با بیان اینکه هم اکنون شدت مصرف انرژی در ایران، چهار برابر استانداردهای بین المللی است با تاکید بر ضرورت بهینه سازی مصرف انرژی، گفت: تنها به این دلیل که ایران دارنده ذخایر غنی نفت و گاز است نباید این نعمت الهی را با مصرف بی رویه و غیر اصولی هدر داد.
جهانگیری با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: وزارت نفت تنها دستگاهی است که دقیق ترین، مشخص ترین و جامع ترین برنامه را در بین سایر دستگاه ها به خود اختصاص داده است که این امر نشان از اهمیت این صنعت مادر در اقتصاد کشور است.
وی اظهار امیدواری کرد که نتایج حاصل از توافقات هسته ای بتواند بسیاری از مشکلات ناشی از تحریم های بین المللی را مرتفع سازد.
جهانگیری، صنعت نفت و گاز را کانون اصلی توسعه صنعتی ایران خواند و افزود: پیمانکاران بزرگترین سرمایه های کشور هستند، امیدوارم بتوانیم با عزم ملی و مدیریت جهادی آنها و مدیران و مسولان به ویژه در میدان مشترک پارس جنوبی شاهد برداشتن گام های استوار در مسیر توسعه و شکوفایی در سال ۹۳ باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۵:۳۳۳۵۰ بازدید