سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ EN

نخستین موزه صنعت نفت ایران اوایل سال ٩۴ افتتاح می شود

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: نخستین موزه صنعت نفت ایران اوایل سال ٩۴ در مسجدسلیمان افتتاح می شود. PEDEC

اکبر نعمت الهی صبح روز سه شنبه (دوم اردیبهشت) در نشست با مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: با توجه به این که مسجدسلیمان زادگاه نفت ایران است، تلاش براین است که این موزه همزمان با پنجم خرداد سالروز فوران اولین چاه نفت در ایران و خاورمیانه در این شهر به بهره برداری برسد.
مجری طرح موزه های صنعت نفت اظهار کرد: برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه پارک موزه مسجدسلیمان قرار شد طرح قدیمی موزه بازنگری و مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه یک طرح جامع اجرایی شود.
در این نشست حمید بورد اظهار کرد: پروژه تکمیل پارک موزه نفت مسجدسلیمان در ردیف پروژه های اولویت دار این شرکت قرار گرفته است.
وی افزود: تشریفات لازم برای تصویب بودجه مورد نیاز پروژه، مراحل اداری را طی می کند و انتظار می رود مراحل اجرایی پروژه به زودی آغاز شود.
در این جلسه که مسئولان روابط عمومی وزارت نفت و مناطق نفت خیز جنوب، کارشناسان طرح موزه های صنعت نفت و مهندسان مشاور حضور داشتند، مقرر شد در گام نخست ساختمان موزه نفت مسجدسلیمان که ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با نظر کارشناسان وزارت نفت و شرکت مشاور تکمیل شود.
شتاب بخشی در محوطه سازی پارک موزه مطابق با استانداردهای موزه ها و اماکن تاریخی و جمع آوری و ساماندهی تجهیزات قدیمی مربوط به یکصد سال فعالیت صنعت نفت ایران از دیگر تصمیمات این نشست بود.
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و مجری طرح موزه های صنعت نفت کشور در ادامه از مناطق اداری و مسکونی قدیمی صنعت نفت و همچنین تاسیسات شرکت هواپیمایی نفت و هواپیماهای قدیمی این شرکت در اهواز بازدید کرد.

منبع: nioc

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۴۷۵۹۱ بازدید