- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

وزیر نفت: هدفگذاری ایران برای تولید روزانه ۵,٧ میلیون بشکه نفت‌خام

   وزیر نفت در کمیسیون انرژی از افزایش تولید نفت خام ایران تا سال ۱۳۹۷ به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و افزایش تولید گاز به یک هزار میلیون متر مکعب در روز خبر داد.pedec3

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه دعوت روز سه شنبه (۱۹، فروردین ماه) از بیژن زنگنه، وزیر نفت برای تشریح اقدام های وزارت نفت در بخش اقتصاد مقاومتی بوده است، گفت: با توجه به گستردگی و اهمیت بحث اقتصاد مقاومتی وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس اقدام هایی را که باید در حوزه‌های مختلف این وزارتخانه با رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام شود، بیان کرد.

علی مروی به اشاره به محتوای گزارش وزیر نفت در کمیسیون گفت: بر اساس اعلام وزیر نفت، تولید نفت خام تا سال ۱۳۹۷ به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و تولید گاز طبیعی نیز به یک هزار میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی گفت: جلسه با وزیر نفت علی رغم کلی بودن، بسیار مفصل برگزار شد، ضمن اینکه یکی از مهم‌ترین محورهای بیان شده موضوع تولید نفت و گاز بود.

وی افزود: یکی از محورهای اصلی سخنان وزیر نفت استحصال نفت و گاز از میدان‌های مشترک و به پایان رساندن پروژه‌های در حال اجرا بود.

مروی با اشاره به گزارش وزیر نفت در کمیسیون نیز گفت: بر اساس برنامه اعلام شده از سوی زنگنه، امسال یکصد میلیون متر مکعب گاز طبیعی به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده خواهد شد.

عضو دیگر هیئت رئیسه کمیسیون انرژی در این زمینه نیز گفت: توسعه کیمیا شهرهای پالایشگاهی و بهینه سازی مصرف سوخت با توجه به بند “ق” تبصره “۲” لایحه بودجه نیز از دیگر مواردی بود که در جلسه روز سه شنبه کمیسیون انرژی مطرح شد.

موسی احمدی افزود: واردات بنزین بحث دیگر کمیسیون انرژی بود که به عقیده وزیر نفت، واردات از نظر هزینه و مصرف به نفع کشور است و به میزان مورد نیاز باید این محصول وارد کشور شود.

دبیر کمیسیون انرژی تصریح کرد: آلایندگی بنزین نیز از دیگر موارد مطرح شده بود که به گفته زنگنه، اقدام های بسیار خوبی در پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها انجام شده و اکنون بنزین در حد استانداردهای جهانی است.

به دلیل کمبود زمان ارایه گزارش عملکرد وزارت نفت، بررسی قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی به جلسه های آینده موکول شد.

منبع : شانا

[1] [2] [3] [4]