سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ EN

انعقاد ۳۷۰ فقره مناقصه و قرارداد در شرکت نفت فلات قاره ایران

شرکت نفت فلات قاره ایران سال گذشته، ۳۷۰ فقره مناقصه، قرارداد و الحاقیه به ارزش حدود ۴۴۰۰ میلیارد ریال و یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو در طرح‌ها و پروژه‌های حفظ، نگهداشت و افزایش ظرفیت تولید نفت و پشتیبانی از تولید منعقد کرده است. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سلمان خسروی قره‌قشلاقی؛ رییس امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران، با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۲، ۳۷۰ فقره مناقصه، قرارداد و الحاقیه به ارزش حدود ۴۴۰۰ میلیارد ریال و یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو در طرح‌ها و پروژه‌های حفظ، نگهداشت و افزایش ظرفیت تولید نفت و پشتیبانی از تولید منعقد شده است. این در حالی است که در این بخش شاهد تحریم ناجوانمردانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌ایم.
وی افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران سال گذشه با انعقاد ۱۱۴ فقره قرارداد بزرگ پیشتاز در حفظ، نگهداشت و افزایش توان تولید از محدوده آب‌ های ایران و میادین مشترک با ۷ کشور عمده تولید کننده نفت جهان در خلیج فارس و حماسه‌ ساز حضور مقتدرانه مردان نفت ایران در آب‌ های بین‌المللی بوده است.
خسروی گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران به دلیل داشتن تنوع فعالیت‌ دربخش‌های مختلف عملیات زیر و سطح دریا و خشکی، پیچیده‌ ترین عملیات فنی و مهندسی را دارد که با مدیریت و اجرای متخصصان این شرکت، پیمانکاران و سازندگان ایرانی و مشارکت با برخی شرکت‌های خارجی به وقوع پیوسته است.
رییس امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران تاکید کرد: با توجه به برنامه‌های مدیریت شرکت در جهت افزایش تولید از میادین مستقل و مشترک، از کلیه پیمانکاران و سازندگان داخلی با توجه به منحصر به فرد بودن عملیات، ‌اجرا و تجهیزات در بخش دریا درخواست می‌شود که به منظور ارتقاء توان داخلی و تبدیل شدن آن واحدها به پیمانکاران و سازندگان بین‌المللی، توانمندی خود را به منظور مشارکت در طرح‌های شرکت تقویت کنند.
وی با بیان اینکه رویکرد مدیریت شرکت نفت فلات قاره ایران در راستای استفاده از توانمندی پیمانکاران، سازندگان و واحدهای صنعتی داخلی است، گفت: درابتدای سال ۱۳۹۳ در موضوعات تخصصی شرکت، فراخوان ارزیابی کیفی منتشر و توانمندی شرکت‌های داخلی بررسی، طبقه‌بندی و در طرح‌های مختلف استفاده خواهد شد.
استفاده از روش‌های قراردادی جدید در اولویت فعالیت های شرکت نفت فلات قاره ایران
وی افزود: تدوین و استفاده از روش‌های قراردادی جدید و جذب سرمایه از برنامه‌های دیگر امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران در سال ۱۳۹۳ است.
خسروی گفت: با تدوین طبقه‌بندی و ارزیابی شرکت‌های داخلی و استفاده از آنها در طرح‌های مختلف ارتقاء و افزایش توان این شرکت‌ها در عملیات دریا، ‌حفاری در آب‌های عمیق و کم عمق، نصب و راه‌اندازی تأسیسات دریایی تولید و بهره‌برداری نفت و فرآورش نفت و گاز، همچنین تولید نیرو در تأسیسات دریایی تحقق خواهد یافت.
وی در پایان گفت: مشاوره قراردادی برای حل مشکلات مجریان پروژه‌ها،‌ مدیریت‌ها و مناطق نفتی عملیاتی تحت پوشش شرکت،‌ تبیین دستورالعمل‌ها و پاسخگویی به سازمان‌های بازرسی و نظارتی در ارتباط با قراردادها از دیگر اقدامات انجام شده توسط امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ فروردین ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۷۴۰۹ بازدید