سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ EN

تفاهم نامه تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان

تفاهم نامه تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی با هدف تجاری سازی فناوری های این مجموعه امضا شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران دقایقی پیش در حاشیه برگزاری پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت که هم اکنون در حال برگزاری است، تفاهم نامه تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان با حضور معاون فناوری و امور بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت به منظور حل مشکلات صنعت و در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان امضا شد.
سید امیر عباس حسینی؛ معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در این مورد به خبرنگار ما گفت: این تفاهم نامه در مورد راهبردهای اقتصاد مقاومتی در توسعه شرکت های دانش بنیان و دست یابی به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله( تحقق ۲۰ درصد از درآمد های کشور از محل درآمد تجاری سازی فناوری های کشور) با یک سرمایه گذار داخلی امضاء شد.
وی توضیح داد: نخستین شرکت دانش بنیان صنعت نفت در صدد تجاری سازی محصولات در بخش های کاتالیست، حلال ها و مواد شیمیایی عمل خواهد کرد.
حسینی با بیان اینکه طبق پیش بینی های صورت گرفته در مدت یک سال آینده محصولات تجاری سازی شده توسط نخستین شرکت دانش بنیان صنعت نفت تجاری سازی می شود.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اقتصاد پایدار که رشد نرخ بهره وری را در بردارد، پژوهشگاه صنعت نفت در صدد تاسیس شرکت های دانش بنیان با هدف جلوگیری از خام فروشی و جایگزین کردن سیاست های صارات به جای واردات است.
وی در پایان با اشاره به اینکه کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت نیز به عنوان سهامداران این شرکت جدید محسوب می شوند گفت: این شرکت اشتغال زایی، بهره وری اقتصادی را به همراه دارد زیرا شرکت های دانش بنیان اساسی ترین عامل توسعه اقتصادی هستند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۱۲۳۰۸ بازدید