سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

بازسازی دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از پیشرفت ۷۵درصدی بازسازی دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا گلپایگانی از پیشرفت ۷۵ درصدی بازسازی دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور یک دستگاه دریایی به استان هرمزگان (بندرعباس) انتقال و عملیات بازسازی و تعمیرات دوره ای آن در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به ارتقاء دانش فنی و تجارب ارزنده متخصصان داخلی در زمینه بازسازی، نوسازی و ارتقاء کیفی دستگاه های حفاری خشکی و دریایی در دهه گذشته، دستگاه دریایی شهید مدرس به مجتمع کشتی سازی بندرعباس انتقال و عملیات بازسازی آن با استفاده از توانمندی های داخلی از ابتدای سال جاری آغاز شد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته، عملیات بازسازی و تعمیرات دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس در ۲ ماه آینده به ویژه در سیستم جکینگ به پایان خواهد رسید که پس از آن ر میادین نفتی خلیج فارس به کار گرفته خواهد شد.
گلپایگانی تصریح کرد: عملیات بازسازی دستگاه دریایی مدرس در مجتمع کشتی سازی بندرعباس ضمن جلوگیری از خروج بیش از سه میلیون دلار ارز از کشور، توان متخصصان داخلی در بازسازی سازه های دریایی را افزایش خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری، عملیات حفاری دریایی چاه های نفت و گاز در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عملاً با بکارگیری دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس از سال ۶۱ در خلیج فارس آغاز شد. سخت کوشان ملی حفاری تاکنون بیش از ۱۲۰ حلقه چاه اکتشافی، توصیفی، توسعه ای و تعمیری را با استفاده از این دستگاه در میادین نفتی سیری، درود، فروزان، نوروز و سایر مناطق خلیج فارس تکمیل و در مدار تولید قرار داده اند.
دستگاه دریایی مدرس بر اساس استاندارد کار سازه های دریایی در سال های ۱۳۶۵ و ۱۳۸۶ در کشور سنگاپور و امارات مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفته است و این نخستین بار است که عملیات بازسازی و تعمیرات دوره ای آن در کشور انجام شده است.
شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون با بکارگیری ۶ دستگاه حفاری دریایی در فازهای یک، ۱۲، ۱۴، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی و سکوی ابوذر حفاری چاه های نفت و گاز را در دست اجرا دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۳:۳۶۵۲۲ بازدید