سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

آتش سوزی ناشی از صاعقه در مخزن

آتش سوزی ناشی از صاعقه در مخزن ۵۰۰ هزار بشکه ای ذخیره سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ با همت و تلاش حماسه سازان و کارکنان غیور صنعت نفت به طور کامل مهار و خاموش شد. .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی با اشاره به جزئیات این حادثه افزود: آتش سوزی ناشی از صاعقه که مقارن ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه ظهر روز پنج شنبه (٣٠ آبان) در یکی از مخازن ذخیره سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ رخ داد، در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه با همت و تلاش گروهی تیم عملیاتی صنعت نفت مستقر در این جزیره به طور کامل مهار و خاموش شد.
سید پیروز موسوی، اطفای آتش سوزی مخزن یادشده را یک حماسه بزرگ توصیف کرد و افزود: گروه های تخصصی متشکل از بخش های ایمنی و آتش نشانی از شرکت پایانه های نفتی ایران، فلات قاره منطقه خارگ و پتروشیمی خارگ، با یک طرح ضربتی و بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل مستقر شدند و این عملیات پیچیده را با تمرکز فنی مدیریت و هدایت کردند.
وی افزود: صاعقه آسمانی درست بر روی پله مخزن وارد شده بود، این محل نقطه پر شعله آتش بود که عملیات مهار و اطفای آتش را بسیار پیچیده می کرد اما از آنجا که کارکنان صنعت نفت در خارگ تجربه ارزشمند سال های دفاع مقدس را داشتند و در روز و شب سال های جنگ تحمیلی همواره حماسه می آفریدند، این بار نیز با عنایت و فضل الهی و توکل بر خداوند حماسه دیگری آفریدند و آتش سوزی مخزن ۵٠٠ هزار بشکه ای شماره ١٩ که ٣۶٠ هزار بشکه نفت ذخیره داشت را به طور کامل مهار کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۳:۵۴۵۲۵ بازدید