سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

تجهیز ۳۳ درصد از دستگاه های حفاری

رئیس اداره کنترل پسماند ملی حفاری از تجهیز حدود ۳۳ درصد از دکل های حفاری شرکت ملی حفاری ایران به سیستم پیشرفته مدیریت پسماند تا پایان سال ۱۳۹۴ خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مرید پوربابادی؛ رئیس اداره کنترل پسماند ملی حفاری از بازدید مسئولان محیط زیست استان خوزستان از دستگاه حفاری ۸۶ فتح خبر داد و گفت: هدف از این بازدید آشنایی کارشناسان محیط زیست استان با سیستم های مدیریت پسماند دستگاه های حفاری (Zero Discharge) و کنترل کاهش آلاینده های های ورودی به محیط زیست است.
وی افزود: به منظور درک بهتر موضوع، ۲ بازدید کاملا متفاوت از ۲ چاه حفاری شده، یکی با استفاده از مدیریت پسماند و دیگری بدون استفاده از این سیستم، برنامه ریزی شد تا مسئولان محیط زیست با مقایسه نسبی از وضعیت هر ۲ چاه سیستم های جدید بکار گرفته شده از سوی ملی حفاری را شاهد باشند.
۶ دستگاه حفاری تا پایان امسال به سیستم مدیریت پسماند مجهز می شوند
پوربابادی تصریح کرد: هم اکنون، ۹ مجموعه فعال مدیریت پسماند در دستگاه های حفاری نصب شده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته، ۶ مجموعه دیگر تا پایان سال جاری نیز افزوده خواهد شد.
رئیس کنترل پسماند ملی حفاری ادامه داد: در ادامه بازدید، علی بنی عگبه؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز ضمن قدردانی از مجموعه تلاشگران شرکت ملی حفاری، استفاده از تکنولوژی های نوین در دستگاه های حفاری در حفظ محیط زیست را بسیار موثر اعلام کرد و گفت: استفاده از تجهیزات جدید در دکل حفاری و کنترل پسماندهای نفتی در حفاری چاه های نفت، نقش بسزایی در توجه به حفظ محیط زیست دارد.
وی افزود: امیدواریم با افزایش این سیستم ها بتوانیم در آینده ای نزدیک به نقطه ای برسیم که کمترین اثرات سو را در محیط زیست داشته باشیم.
بنی عگبه، صنعت نفت را حامی و حمایت کننده محیط زیست معرفی و کارخانجات و صنایع فعال استان را بر استفاده از تکنولوژی های نوین در جهت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری، روئسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های اهواز، آبادان، دزفول، اندیمشک، ماهشهر، حمیدیه، بهبهان و کارشناسان ارشد اداره کل محیط زیست استان خوزستان از دستگاه حفاری ۸۶ فتح بازدید و از نزدیک با روند تولید نفت و نحوه استفاده از سیستم مدیریت پسماند جامدات آشنا شدند

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۳:۵۳۵۳۶ بازدید