- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

مشکلات ناشی از بارندگی اخیر در منطقه لاوان

با اعمال راهبری منسجم در منطقه عملیاتی لاوان و بسیج نیروها و امکانات، بارندگی بی‌سابقه در این منطقه که منجر به آب گرفتگی گسترده سطح معابر، قطع برق، شکستگی درختان و بروز مشکلات زیاد در ترابری نیروها به منطقه و سکوها شده بود، به نحو مطلوب مدیریت شد و این مشکلات هیچ اختلالی در روند تولید نفت در لاوان ایجاد نکرد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این بارندگی که ۲ روز به طول انجامید، باعث قطعی برق در منطقه لاوان شد که با تلاش واحدهای عملیاتی از جمله نیروگاه، برق بخشی از منطقه وصل شد و تلاش برای وصل کردن برق در تمام جزیره ادامه دارد.
این گزارش حاکی است این بارندگی همچنین باعث بروز آب گرفتگی شدید در سطح منطقه شده است بطوریکه تلاش نیروهای خدمات برای جلوگیری از ورود آب به اتاق‌ها همچنان ادامه دارد.
بر اثر این بارندگی شدید، ترابری کارکنان از سکوها به منطقه و بالعکس نیز با اختلال زیادی مواجه شده که با تلاش واحدهای امور مسافرت، عملیات دریایی، امور اداری و … جابجایی نیروها در حال انجام است بطوریکه طی این دو روز، حدود ۴۰ نفر از منطقه لاوان توسط بالگرد به سکوها اعزام و همین تعداد نیز از سکوها به منطقه فرستاده شده‌اند.
بر اساس این گزارش، در این عملیات یک فروند بالگرد نیز از منطقه سیری به منطقه لاوان اعزام شده است که این بالگرد، کار جابجایی نیروها را بر عهده دارد. این بارندگی همچنین باعث لغو پرواز لاوان به اهواز در دو روز گذشته شده و هواپیمای یادشده در فرودگاه منطقه لاوان زمین‌‌گیر شده است که تلاش واحد خدمات برای اسکان نیروها ستودنی است.
گفتنی است بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، میزان بارندگی در منطقه لاوان در روز ۲۸ آبان ماه، ۳۷٫۵ میلی‌متر و روز ۲۹ آبان ماه ۲۶ میلی‌متر بوده است.
[1] [2] [3] [4]