سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

بازسازی یک دستگاه کمپرسور گازی

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از بازسازی و راه اندازی کامل یک دستگاه کمپرسور گازی در ایستگاه تقویت فشار گاز مارون یک خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، افشین آریا؛ رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: این موفقیت پس از ساخت قطعات کلیدی مثل نشت بند گازی، قطعات توربین و پمپ، نصب و راه اندازی سیستم PLC و چندین مورد ساخت، نوسازی و بهینه سازی صورت گرفت که به دلیل اهمیت گازهای مرحله چهارم به لحاظ درآمدزایی و حفظ محیط زیست، تصمیم به انجام آن در دستور کار قرار گرفت.
وی به استفاده از قطعات موجود شرکت در بازسازی کمپرسور اشاره کرد و افزود: پس از تمیزکاری و زنگ زدایی روتورها و دیگر قطعات، جوشکاری های دقیق روی پوسته و روتورها، بالانس روتورها، تامین قطعاتی از قبیل شیم، گاسکت اسپیشال، پیچ و مهره های مخصوص کمپرسور و بیرینگ، ساخت قطعات میکانیکال سیل توسط سازندگان داخلی و روی هم بستن قطعات و در نهایت نصب کمپرسور روی ردیف ۳ ایستگاه تقویت فشار گاز مارون-۱ انجام شد.
آریا افزود: هم اکنون دو دستگاه کمپرسور در شرایط عملیاتی قرار دارند که در صورت بروز اشکال در کمپرسور در حال کار، کمپرسور دیگر قابل استفاده خواهد بود.
وی به صرفه اقتصادی انجام این پروژه اشاره کرد و افزود: نمونه مشابه این کمپرسور ۵ میلیارد ریال ارزش دارد در حالیکه پروژه مزبور فقط ۴۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۰۶۵۳۱ بازدید