سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

تغییر نگرش آژانس بین المللی انرژی

آژانس بین المللی انرژی که پیش تر اعلام کرده بود توسعه نفت شیل در امریکا در بلند مدت روی اعضای اصلی اوپک تأثیر چندانی نخواهد داشت، در گزارش سالانه اخیر خود در مورد تأخیر در سرمایه گذاری از سوی تولید کنندگان نفت در حاشیه خلیج فارس، تحت تأثیر تولید نفت شیل در امریکا هشدار داد.

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت،  آژانس بین المللی انرژی در گزارش اخیر خود پیش بینی کرده است که میزان تقاضای نفت در سطح جهانی از هشتاد و هفت میلیون و چهارصد هزار بشکه در سال گذشته به صد و یک میلیون بشکه در سال ۲۰۳۵ افزایش یابد.

بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۲۰ میلادی هند جایگزین چین در جدول متقاضیان و وارد کنندگان نفت خواهد شد و در جایگاه نخست خواهد ایستاد.

آژانس بین المللی انرژی در جریان این گزارش همچنین پیش بینی کرده است که امریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی یعنی دو سال زودتر از آنچه پیشتر در پیش بینی خود اعلام کرده بود، با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی، به بزرگترین تولید کننده نفت خام جهان تبدیل خواهد شد.

تکنولوژی جدید استخراج نفت و گاز از لایه های رسی زمین، موسوم به شیل باعث شده این تفکر ایجاد شود که شاید امریکا بتواند در تولید نفت و گاز از دیگر کشورها پیشی بگیرد.

این در حالی است که رئیس سازمان کشورهای تولید کننده نفت، اوپک در سخنان اخیر خود اطمینان داد اوج تولید نفت کشور امریکا تا سال ۲۰۱۸ خواهد بود و پس از آن تولید این کشور رو به کاهش خواهد گذاشت و از این نظر هیچ نگرانی برای تولید کنندگان نفت ایجاد نخواهد کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۰۲۴۹۵ بازدید