سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

انفجار دوباره قطار حامل نفت در امریکا

قطاری با ۹۰ واگن، روز جمعه در منطقه ای غیرمسکونی ایالت آلاباما امریکا از ریل خارج شد و محموله نفتی آن نیز به زمین های اطراف نشت کرد و سبب آتش سوزی شد.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این قطار زمانی که از روی یک پل چوبی عبور می کرد دچار سانحه شد و ۲۰ واگن آن و دو لوکوموتیو از ریل خارج شد.
به گفته مقامات ایالات گنیسی و وایومینگ امریکا، در لحظه حادثه ۱۰ واگن دچار حریق شدند و گسترش آتش به زمین های اطراف و دیگر واگن ها به گونه بود که خاموش کردن آن ۲۴ ساعت زمان برد.
با ادعای افزایش تولید نفت امریکا مساله انتقال این انرژی از بخش های نفت خیز به مصرف کنندگان آن بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. دولت اوباما برای ایجاد یک خط لوله از شمال این کشور به بخش های جنوبی برای انتقال انرژی همواره با موانع مختلفی از جمله مخالفت طرفداران محیط زیست مواجه بوده است؛ انتقال این انرژی نیز از طریق قطار در دو ماهه اخیر تلفات مالی و جانی و زیست محیطی بسیاری را به دنبال داشته است؛ به طوری که در دو ماه گذشته ۲ حادثه خروج قطار از ریل رخ داده است. در یکی از این حوادث قطاری در منطقه لاک مگانتیک کانادا از ریل خارج و دچار حریق شد و ۴۲ نفر جان خود را از دست دادند.
بابروز حادثه اخیر معترضان بسیاری علیه تولید انرژی بیشتر با هزینه این چنینی شروع به انتقاد کرده اند. انتظار می رود دولت اوباما به زودی در مورد انتقال انرژی تصمیم جدی اتخاذ کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۰۹۴۹۱ بازدید