سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

عملکرد مناسب مدیریت مالی

      مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید امور مالی این شرکت، بر اهمیت جایگاه این مدیریت تاکید کرد و گفت: عملکرد مناسب در بخش مدیریت مالی، روند اصلاح فرایندها و گردش کار را تسریع می کند و نقشی حیاتی در مجموعه نفت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی، بعدازظهر دیروز (شنبه؛ ۱۸ آبان ماه) در مراسم تودیع محمود نیکوسخن؛ مدیر سابق امور مالی این شرکت و معارفه قدیر موحدزاده؛ مدیر جدید این مدیریت، با بیان این مطلب افزود: مدیریت امور مالی شرکت ملی نفت ایران می تواند نقش موثری در تبدیل این شرکت به شرکتی در سطح بین المللی داشته باشد.

وی با اشاره به مسئولیت هایی که در حکم انتصاب مدیر جدید امور مالی شرکت ملی نفت ایران بر آن تاکید شده است، ادامه داد: در یک کلام می توان گفت مدیریت مالی شرکت نفت، تمام مسائل مالی بین این شرکت و مجموعه درآمدی کشور را تنظیم می کند. جوادی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۹۰ درصد از درآمدهای ارزی کشور از محل درآمدهای نفتی تامین می شود، تصریح کرد: همانگونه که مدیریت درست و بهینه امور مالی شرکت ملی نفت می تواند به تسریع امور و پیشرفت کارها بینجامد، اعمال مدیریت غیراصولی و نامطلوب نیز علاوه بر ایجاد چالش های فراوان در مسیر اهداف، زحمات چندین هزار نفری را که در مجموعه این شرکت و شرکت های تابعه آن مشغول فعالیت هستند را به باد می دهد. وی در ادامه، مقوله تفویض اختیار به شرکت های تابعه را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: شرکت های تابعه در صورت بهره مندی از اختیارات مربوطه، موظفند بیش از پیش در قبال عملکرد و تصمیمات خود پاسخگو باشند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت افزایش بهره وری در این شرکت گفت: شرکت ملی نفت ایران، شایسته پیشرفت و قرار گرفتن در جایگاه های به مراتب بالاتری است که این امر با همکاری و همدلی مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت محقق می شود. وی با قدردانی از محمود نیکوسخن که تا پیش ازاین، مسئولیت مدیریت امور مالی شرکت ملی نفت ایران را بر عهده داشت، اظهار کرد: ایشان در مدت زمان تصدی این سمت، زحمات فروانی را متحمل شدند و از آنجا که خودشان تمایل داشتند در بخش دیگری از صنعت نفت به خدمتگزاری ادامه دهند، ما نیز ممانعتی به عمل نیاوردیم. جوادی همچنین با اشاره به سوابق درخشان قدیر موحدزاده در بخش های مالی مجموعه صنعت نفت، خاطرنشان کرد: ایشان مسئولیت سنگینی را برعهده گرفته اند و امید داریم با همراهی ایشان و دیگر مدیران و کارکنان شرکت ملی نفت ایران، فردایی بهتر از امروز بسازیم.

محمود نیکوسخن؛ مدیریت سابق امور مالی شرکت ملی نفت ایران نیز در این مراسم با اشاره به مصائب پیش روی این مدیریت گفت: طی چهار سال اخیر، از سویی تشدید تحریم ها و از سوی دیگر عدم ثبات مدیریت، حجم کاری و دغدغه های مدیریت مالی را دوچندان کرد. وی یادآور شد: با این وجود، متنوع سازی روش های تامین مالی در دستور کار قرار گرفت و سرمایه های بسیاری جذب شد به طوریکه شرکت ملی نفت ایران در دو سال گذشته به صورت متوالی، به عنوان برترین شرکت جذب کننده سرمایه گذاری های خارجی در سطح کشور معرفی شد.

قدیر موحد زاده؛ مدیر امور مالی شرکت ملی نفت ایران نیز با قدردانی از تلاش های مدیریت سابق امور مالی، به سوابق کاری خود در مجموعه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: کار در بخش مالی، قائم به فرد نیست و امیدوارم با همراهی دیگر بخش ها بتوانیم به اهداف مدنظر در بخش مالی شرکت ملی نفت ایران دست یابیم. در ادامه این نشست، محمدعلی عمادی؛ مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، علی کاردر؛ معاون مدیرعامل در امور سرمایه گذاری و تامین مالی و محمدحسن موسوی زاده از جمله کسانی بودند که ضمن قدردانی از زحمات مدیر سابق امور مالی شرکت ملی نفت ایران، به تبیین اهمیت جایگاه مدیریت امور مالی در صنعت نفت پرداختند و برای قدیر موحدزاده در سمت جدید آرزوی توفیق کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۰۲۸۶۳ بازدید