سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ EN

اجرای ۲۷ طرح جمع آوری گازهای همراه نفت

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۲۷ طرح جمع آوری گازهای همراه نفت را در دستور کار دارد که اجرای این ۲۷ طرح به حدود ۲۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این شرکت در مجموع برای اجرای ۴۰ طرح جمع آوری گازهای همراه نفت برنامه ریزی کرده است که در این بین، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با ۲۷ طرح، بیشترین تعداد طرح جمع آوری گازهای همراه را در برنامه خود دارد.

به گزارش NIOC، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز سه طرح برای جمع آوری گازهای همراه نفت در دستور کار دارد که میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای این طرح ها نیز بیش از ۳۹ هزار میلیارد برآورده شده است. در عین حال، شرکت نفت فلات قاره ایران با هشت طرح جمع آوری گازهای همراه نفت و شرکت نفت و گاز اروندان نیز با ۲ طرح جمع آوری گازهای همراه نفت، در مجموع برای اجرای پروژه های خود به حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند.

برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران نیز در یک جمع بندی، اهم اقدامات انجام شده در سال های اخیر برای استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای جمع آوری گازهای تولید همراه نفت را شامل همکاری با مراکز و شرکت های متعدد متقاضی سرمایه گذاری در زمینه گازهای تولیدی همراه نفت شامل برگزاری جلسات مختلف مدیریتی و کارشناسی، معرفی مشخصات، شرایط و موقعیت گازهای تولیدی همراه نفت، ایجاد امکان ارائه توانایی ها و پیشنهادات در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران و ارائه اطلاعات فنی مربوط به گازهای تولیدی همراه نفت عنوان کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۱۵۵۳۳ بازدید