پروژه احداث بیمارستان بزرگ دشت آزادگان

پروژه احداث بیمارستان بزرگ دشت آزادگان

 

تاریخچه پروژه :

پروژه بیمارستان بزرگ دشت آزادگان که طراحی و اجرای آن از سال ۱۳۶۹ آغاز شده بود بنا به دلایل مختلف پیشرفت چندانی نداشت، در سال ۱۳۸۷ و در جریان دور دوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهور، در زمره طرح های مهر ماندگار، تکمیل آن به عهده وزارت نفت قرار گرفت. شرکت ملی نفت ایران نیز با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی، تکمیل بیمارستان را در تاریخ ۱۳۸۸/۰۵/۱۷به شرکت مهندسی و توسعه نفت محول نمود.

شرکت مهندسی و توسعه نفت فعالیت های مقدماتی پروژه را در تاریخ ۱۳۸۹/۰۱/۰۱آغاز و با انتخاب اولین پیمانکار  از مهر ماه سال ۱۳۸۹ عملاً فعالیت های اجرایی پروژه کلید زده شد. تکمیل ساختمان اصلی بیمارستان و احداث ساختمان های جانبی هم اکنون در دستور کار شرکت قرار دارد.

اهداف و مشخصات پروژه:

بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی دشت آزادگان یک بیمارستان عمومی می باشد که دارای بخش های مختلف از جمله: بخش های زنان و زایمان، کودکان، داخلی، جراحی، دیالیز، تالاسمی، فیزیوتراپی، سی سی یو، آی سی یو و بخش های بستری و سایر قسمت های جانبی مثل: موتور خانه، آشپزخانه، رختشویخانه و … می باشد.ساختمان های جانبی بیمارستان نیز شامل تصفیه خانه فاضلاب، ساختمان کاخداری و امحاء زباله، منبع آب، ۲۱ واحد آپارتمان مسکونی برای پزشکان و متخصصان بیمارستان، مهد کودک، بانک، اتاق تاکسیرانی، نگهبانی و هلی پد می باشد.

مساحت ساختمان اصلی حدود ۱۶۰۰۰ متر مربع در دو طبقه که طبقه دوم با مساحت ۷۰۰ متر مربع به قسمت اداری و مدیریت بیمارستان اختصاص دارد ساختمان های جانبی نیز دارای مساحت حدود ۷۰۰۰ متر مربع می باشد.

با تکمیل و تجهیز بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی دشت آزادگان، ضمن اجرای مصوبه هیئت محترم وزیران در خصوص تکمیل بیمارستان، خدمات درمانی به مردم شریف دشت آزادگان ارائه خواهد شد ضمن اینکه با بهره برداری طرح های شرکت ملی نفت ایران درمنطقه نفتی غرب کارون، امکانات درمانی مناسب و استاندارد در اختیار کارکنان محترم شرکت ملی نفت ایران قرار خواهد گرفت.

پیمانکاران و مشاور اصلی پروژه :

مشاور و دستگاه نظارت(نظارت عالیه و کارگاهی): شرکت مهندسین مشاور تدبیر و عمران

پیمانکار عملیات اجرایی محوطه سازی و توسعه بیمارستان: شرکت صدر سبحان

پیمانکار عملیات اجرایی ساختمان اصلی بیمارستان: شرکت تاراز

پیمانکار عملیات اجرایی ساختمان های جانبی بیمارستان: شرکت رشید کار خوزستان

فعالیت های اجرایی پروژه:

هم اکنون تکمیل بیمارستان با اعمال آخرین ضوابط و استاندارد های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پیشرفت ۴۷% در دست انجام بوده و این شرکت ضمن انجام تحویل و تحول زیر پروژه های تکمیل شده، در حال ایجاد آمادگی جهت برگزاری آخرین مناقصه تکمیل بیمارستان وتحویل آن به بهره بردار می باشد.

زمان های کلیدی پروژه :

تاریخ شروع پروژه ۱۳۸۹/۰۱/۰۱

تاریخ پایان (طبق آخرین برآورد) ۱۳۸۹/۱۲/۲۹

تلفن: ۶۶۳۴۸۲۶۸-۰۲۱                       فکس: ۶۶۳۴۸۲۶۵-۰۲۱


تاريخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ | ساعت: ۱۲:۰۲ | شماره اين مطلب: 19446 | چاپ


نظرات کاربران:

نام *
ایمیل
سایتپیوندها

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران
پورتال شرکت ملی نفت
معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت
شانا
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع ‌رسانی ریاست ‌جمهوری اسلامی ایران

ارتبا با ما

 • آدرس دفتر مرکزی :

  تهران – خیابان سپهبد قرنی، خیابان شهید کلانتری پلاک ۶۱

  ایمیل :

  Email: info@pedec.ir

  تلفن :

  Phone: +98 21 88898650-60
  Fax: +98 21 88919731

مهمترین اهداف شرکت:

 • نظارت بر اجرای کلیه طرح های مهندسی و توسعه در قالب فعالیتهای طراحی، مهندسی، ساخت و اجرا در بخش نفت و گاز خشکی و دریا در درون شرکت ملی نفت ایران.