سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ EN

اکتشاف دروازه ورود به توسعه صنعت نفت و گاز

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از بازنگری در تخصیص بودجه به فعالیت های اکتشافی در سال آینده خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی در نشست مشترک با مدیرعامل و روسای مدیریت اکتشاف با اشاره به نقش ارزش آفرین اکتشاف در صنعت نفت، گفت: اکتشاف نقطه قوت صنعت نفت است که نیازمند تمرکز، توجه و حمایت است.
وی اکتشاف را دروازه ورود به توسعه صنعت نفت و گاز کشور خواند و گفت: این بخش از صنعت نفت به دلیل اهمیت و نقش توسعه ای، نیازمند سرمایه گذاری در بخش پروژه ها، نیروهای انسانی و امکانات و تجهیزات است.
جوادی افزود: به دلیل اینکه مجموعه اکتشاف مسیر حرکت سال های آینده صنعت نفت را تبیین می کند در سال آینده به بودجه های اکتشاف نسبت به سایر موارد توجه بیشتری خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیریت اکتشاف را یک مجموعه دانش محور مبتنی بر تجربه و تخصص خواند و گفت: اگر سختی های موجود در مناطق عملیاتی و مناطق دور افتاده به منظور انجام فعالیت های اکتشافی فاکتور بگیریم می توان گفت این مجموعه، مجموعه ای مبتنی بر اندیشه، نرم افزار، دیتا و تجربه است.
وی سطح بالای دانش کارکنان و مدیران مدیریت اکتشاف در کنار تجربه و تخصص موجود در این مجموعه را از نقاط قوت این مدیریت برشمرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی و ارتباطات بین المللی در صورتی که هدفمند باشد می تواند به ارتقا این مجموعه کمک کند.
جوادی افزود: ارتباط با کشورهای خارجی به منظور کسب دانش، امری ضروری است اما باید به این نکته توجه کرد که سفرهای خارجی باید هدفمند و برنامه ریزی شده باشد و کارشناسان و مدیران در کنفرانس های مرتبط با رشته های خود شرکت کنند به طوری که پس از بازگشت، دستاورد مطلوب و توشه دانشی نصیب صنعت کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۸۵۱۷ بازدید