سال حمايت از كالای ايرانی
پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ EN

رشد هفت درصدی ارائه خدمات فنی مهندسی

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در امور فنی مهندسی از ارائه سه هزار و ۷۳۴ مورد خدمات فنی مهندسی به چاه های نفت و گاز در شش ماه نخست امسال خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضاخوشایند اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال سه هزار و ۷۳۴ مورد خدمات فنی مهندسی شامل نمودارگیری، چاه پیمایی، نمودارگیری از سیال حفاری، لوله مغزی سیار، اسیدکاری ویژه و گسترده، تزریق پذیری، حفاری با هوا، لوله گذاری چاه، حفاری فروتعادلی، نصب آویزه، آزمایش و بهره دهی چاه ارائه شده است.

به گفته وی، تمامی خدمات فنی و مهندسی بر اساس استانداردهای روز و با توجه به نیاز شرکت های متقاضی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( سه هزارو ۴۸۸ مورد) از رشد هفت درصدی برخوردار بوده است.
وی در تشریح جزییات خدمات فنی و مهندسی شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به گستره ارائه این خدمات از شمالی ترین مناطق کشور (خانگیران) تا حوزه های نفتی جنوب غربی، مناطق مرکزی و در تمامی استان های نفت خیز کشور گفت: این معاونت با ارائه یک بسته کامل، متنوع ترین خدمات فنی مهندسی را با تجهیزات پیشرفته و متخصصان مجرب ارائه می دهد و نقش اساسی در تکمیل چاه های نفت و گاز و بهره برداری از میدان های نفتی کشور دارد.
خوشایند به توان فنی ملی حفاری در ارائه خدمات جنبی به چاه های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: ارائه هر کدام از این سرویس ها، نیازمند دانش فنی، کارشناسان توانمند و داشتن تجهیزات مناسب است که شرکت ملی حفاری ایران در این سه دهه در ارائه بسته کامل خدمات فنی مهندسی کاملاً موفق عمل کرده است.
انجام ۲۰ هزار و ۱۴۸ متر حفاری انحرافی و افقی در نیمه نخست سال ۹۲
وی شرکت ملی حفاری ایران را بزرگترین تامین کننده خدمات جنبی کشور خواند و گفت: در طی ۶ ماه گذشته نیز ۲۰ هزار و ۱۴۸ متر حفاری انحرافی و افقی در قالب ۴۱ حفره تحقق یافته است.
خوشایند ادامه داد: به همت متخصصان شرکت ملی حفاری ایران، در مدت زمان یاد شده، یکهزار و ۱۶۸ متر مغزه از لایه های مختلف زمین و سنگ مخازن نمونه برداری انجام شده و به منظور بررسی بیشتر میدان های نفت و گاز در اختیار شرکت های متقاضی قرارداده شده است.
ارائه ۲ هزار و ۴۷ مورد خدمات فنی و مهندسی به مناطق نفت خیز جنوب
وی افزود : در سال جاری با به کارگیری ۲ مجموعه تجهیزات حفاری فروتعادلی ( UBD ) در شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب نیز، هشت عملیاتUBD کامل و ویژه به متراژ یکهزار و ۶۲۵ متر انجام شده است؛ این در حالی است که تعداد ۴۴ دستگاه حفاری این شرکت در اختیار مناطق نفت خیز است و طی شش ماهه گذشته ۲ هزار و ۴۷ مورد خدمات جنبی به این ارائه شده است.
خوشایند به عملیات تعمیر و احیای چاه های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: در نیمه نخست امسال با استفاده از دستگاه های لوله مغزی سیار، ۲۱۹ حلقه چاه تعمیر و تکمیل شد که این امر در احیا، ایجاد ظرفیت و افزایش تولید نفت بسیار حائز اهمیت بوده است.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در امور فنی مهندسی تصریح کرد: هم اکنون این شرکت، افزون بر تامین خدمات فنی و مهندسی مورد نیاز با استفاده از ۶۸ دستگاه ملکی و ۶ دستگاه استیجاری به شرکت های مناطق نفت خیزجنوب، نفت مناطق مرکزی، مدیریت اکتشاف، مهندسی توسعه نفت، فلات قاره، شرکت نفت و گاز پارس (پروژه فاز یک ، ۱۴، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی) و  تمامی شرکت های خصوصی خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۴۷۱۶۶ بازدید