سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

تجلی جوانمردی مردان صنعت نفت در آیین دفاع مقدس

۳۱ شهریورماه در تاریخ ایران اسلامی یادآور نبردی است نابرابر میان کشوری که به تازگی طعم شیرین استقلال و آزادی را چشیده بود و جهانی که ادعایش گوش فلک را پر کرده است.
آغاز دفاع مقدس در قاموس ایرانیان، کارزاری برای اثبات مردانگی و اقتدار مردمان پارس بود؛ کارزاری که در هجمه بی امان سلاح های پیشرفته غرب و دروغ پردازی های آشکارشان رنگ و بویی دیگر می یافت و رسالتی نو را برای مردانش رقم می زد.
۳۱ شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ روزی است که به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس می شناسیم و به آن افتخار می کنیم؛ چراکه یادآور هشت سال دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این سرزمین کهن است.
آغاز هفته دفاع مقدس، به مثابه یکی از حساس ترین و بارزترین برهه های حیات راستین این ملت، همچون نگینی تابناک، تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می درخشد. دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخار آفرینی مبارزات حق طلبانه یک ملت سترگ فروزان خواهد بود.
پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت های رهبر انقلاب اسلامی،‌ حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت های آرمانگرا و ایدئولوژی جهانگیر شد.
دفاع مقدس ما توانست تمامی معادلات سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جهان غرب را بر هم زند و تحلیل های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد. این حادثه عظیم، بی شک در یاد ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل های بعد بر جای خواهد گذاشت.
در کوران حوادث استقامت ملتی همیشه بیدار در برابر جهان غرب، صنعت نفت نیز به عنوان رکن اصلی حیات اقتصادی کشورمان، با اقتدار و سربلند در این کارزار حاضر شد و با ایثار ومردانگی مردانش، چرخ های اقتصاد را به حرکتی دوباره واداشت.
امید غرب از ناکام ماندن صادرات نفت ایران و دستیابی به خیال باطل زوال اقتصادی ایران اسلامی که در سال های جنگ ایران وعراق رنگ و بوی دیگری یافته بود، با مجاهدت و تلاش کارکنان صنعت نفت به کابوس شومی علیه تمامیت غرب بدل شد و به مدد همین ایثارگری ها، ورق برگشت.
امروز، پایانه خارگ در طول هشت سال سرنوشت سازی که با بوی باروت و جنگ درآمیخته شده بود، خاطره ای جاودان را در ذهن کارکنان سکو نشین نفت زنده می کند؛ خاطره ای که نشان از اقتدار صنعت نفت ایران دارد و عدم قطع صادرات نفت ایران را در آن روزهای پرحماسه روایت می کند.
جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ۲۸۸۷ روز به طول انجامید و مقیاسی شد برای نقش بستن خاطره عزت و اقتدار ایرانیان در ذهن بشریت؛ خاطره ای که ذهن خواب آلود انسانیت را بیدار ساخت و امید فرداهایی انسان گونه را در میان ملت ها زنده کرد.
هشت سال دفاع مقدس مشحون پایمردی ها و جوانمردی های ایرانیان است و امروز که خاطره سی و سومین سال آغاز این جنگ نابرابر را در یادها زنده می کنیم، در مقابل آزمونی بزرگتر قرار گرفته ایم؛ حفظ استقلال و آزادی ایران عزیز در جهانی که تمامی توان خود را برای به زانو درآوردن ملتی شریف به کار گرفته است!

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۵۲۴۹۷ بازدید