سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

طرح جامع توسعه میدان نفتی بندکرخه نهایی شد

مجری طرح توسعه میدان نفتی بندکرخه گفت: MDP جدید این میدان نهایی شده است و به زودی برای تصویب، در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران مطرح خواهد شد. 
علی پولادی وندا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از نهایی شدن MDP جدید میدان بندکرخه خبر داد و گفت: طرح جامع توسعه این میدان که از سوی شرکت ساتا در دست تهیه بود، تقریبا نهایی شده است و به زودی برای تصویب در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران مطرح خواهد شد.
وی با اشاره به HOA امضا شده بین شرکت متن و شرکت ساتا تصریح کرد: با توجه به اقدامات مثبتی که طی این مدت صورت گرفته است، قرارداد توسعه میدان نیز به صورت بیع متقابل در آینده ای نزدیک به امضا می رسد.
پولادی وندا در خصوص تولید پیش بینی شده از میدان بندکرخه اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تولید این میدان در مرحله زودهنگام بالغ بر ۷۵۰۰ بشکه خواهد بود.
به گفته وی، مخازن هدف برای تولید نفت از این میدان در سازندهای ایلام و سروک قرار دارند و با توجه به سه کوهانک جنوبی، شمالی و میانی میدان بندکرخه، کوهانک جنوبی جهت فاز اول توسعه مدنظر قرار دارد.
گفتنی است: میدان نفتی بندکرخه در ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهرستان اهواز واقع شده است؛ این میدان در سال ۱۳۸۷ به شرکت مهندسی و توسعه نفت واگذار شد که به منظور بهره برداری از آن، اقدامات مقتضی در حال انجام است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۲۸۴۵۲ بازدید