سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

۲۰ پروژه بزرگ عمرانی در مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از اجرای ۲۰ پروژه بزرگ عمرانی با اعتباری در حدود یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در محدوده فعالیت این شرکت خبر داد. 
حمید بورد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: از میان این ۲۰ پروژه عام المنفعه می توان به اجرای پروژه های راهسازی با اعتباری بیش از ۹۶ میلیارد تومان، توسعه فضای شهری با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان، پروژه بیابان زدایی با اعتبار ۴۷۸ میلیارد تومان، توسعه فضاهای فرهنگی ورزشی با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان، توسعه فضاهای درمانی و بیمارستانی با برآورد ۷۵ میلیارد تومان، اشاره کرد.
وی افزود: هم اکنون فعالیت های مربوط به اجرای پروژه های عمرانی از جمله احداث جاده دوبانده امیدیه تا سه راهی سرانجام، احداث جاده بزرگراه خلیج فارس از آبادان تا هندیجان، احداث باند دوم جاده اهواز سربندر و ایجاد سالن های ورزشی در شادگان و رامهرمز نیز در دست اقدام است.
بورد، ساخت ۲ استخر سرپوشیده در مسجدسلیمان، تامین هزینه های جاده ساحلی در شرق رودخانه کارون در اهواز و بهسازی جاده حدفاصل میدان شهید بندر تا سه راهی سپیدار را  از دیگر پروژه های عام المنفعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برشمرد.

جا به جایی ساکنان ۱۱۰۰ منطقه آلوده به نفت در مسجد سلیمان
بورد در مورد طرح جا به جایی مناطق آلوده به نفت در مسجد سلیمان گفت: تاکنون به منظور اجرای این پروژه، ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار تامین و ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، افزود: هم اکنون یکهزار و ۱۰۰ واحد مسکونی آماده تحویل به مردم مسجد سلیمانی است.
به گزارش NIOC، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیش از ۶۰ میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در گستره ای افزون بر ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان، حدود ۸۰ درصد نفت خام و ۱۶ درصد گاز کشور را تولید می کند. در این قلمرو وسیع نفتی میدان های بزرگی همچون اهواز، گچساران، مارون، آغاجاری، کرنج ، پارسی و بی بی حکیمه قرار دارند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۳۲۵۴۹ بازدید