سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

گاز شیرین فاز های ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به شبکه

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از تزریق حدود ۱۲٫۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به شبکه سراسری کشور، تا پایان هفته جاری خبر داد.
محمدرضا زهیری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، پس از تکمیل مراحل شیرین سازی، واحدهای نمزدایی و تقویت فشار، این بخش پالایشگاهی به سرعت به منظور انتقال گاز تولیدی این پالایشگاه به خط لوله مصارف سراسری گاز کشور آماده و راه اندازی شد.
وی تاکید کرد: با وجود شایعاتی مبنی بر عدم ایمنی و بهره برداری نمایشی از پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی، این پالایشگاه در شرایط ایمنی کامل و بدون هیچ مشکلی مورد بهره برداری قرار گرفت.
گفتنی است: پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی با حضور مقامات عالی کشورمان در عسلویه، پنج شنبه گذشته (۱۰ مرداد ماه )مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.
به گزارش NIOC، توسعه فازهای ١۵ و ١۶ پارس جنوبی با هدف تولید ۵٠ میلیون مترمکعب گاز طبیعی تصفیه شده در روز برای تزریق در شبکه سراسری کشور، تولید سالانه یک میلیون و ۵٠ هزار تن گاز مایع (ال.پی.جی)، تولید سالانه یک میلیون تن اتان برای خوراک و مصرف واحدهای پتروشیمی، استحصال روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی و تولید روزانه ۴٠٠ تن گوگرد در دست اجراست.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۳۵۴۵۹ بازدید