سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ EN

آموزش بیش از ۲۵ هزار نفر در پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت با برگزاری دوره های آموزشی، سمینار و کارگروه های تخصصی ویژه در ۵ سال گذشته، بیش از ۲۵ هزار نفر را در گروه های مختلف تحت آموزش قرار داده است. 
عباس خلیل آبادی؛ رییس آموزش وتحصیلات تکمیلی پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار  NIOC با بیان این مطلب گفت: این مرکز هر ساله به طور میانگین با اجرای ۳۰۰ دوره آموزشی، سمینار و کارگاه تخصصی و متناسب با نیازهای فناوری توانسته است، حدود ۴۹۰۰ نفر از کارکنان صنعت نفت وسایر صنایع کشوررا تحت آموزش قرار دهد.
وی پژوهشگاه صنعت نفت را جلوه ای از صنعت نفت عنوان و تصریح کرد: نمونه ای از تمام واحدهای نفتی در قالب یک پژوهشکده یا مرکز تحقیقاتی در مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت وجود دارد؛ به همین دلیل دلیل آموزش در این مجموعه به صورت کامل و عملی امکان پذیر است.
به گفته خلیل آبادی، رویکرد اصلی پژوهشگاه صنعت نفت آموزش به صورت کاملا علمی و عملی است و به همین منظور نرم افزاری تهیه شده که کل فرآیند آموزشی این مجموعه را در بر می گیرد.
وی یکی از ویژگی های مهم آموزش در پژوهشگاه صنعت نفت را وجود ۱۸ گروه آموزشی در موضوعات مختلف عنوان کرد و افزود: این گروه ها شامل گروه آموزشی نانو؛ بالادستی نفت، گروه انرژی، گروه روان کننده ها و واکس، گروه خوردگی، حفاظت صنعتی، گروه ایمنی و سلامت شغلی، گروه نرم افزار تخصصی، گروه گاز، گروه فناوری نانو، گروه مهندسی و طراحی فرایندها، گروه پالایش نفت، گروه علوم و تکنولوژی پلیمر، گروه آنالیز دستگاهی و شناسایی مواد و گروه شیمی و پتروشیمی می شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۶۳۱۰ بازدید