سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ EN

بکارگیری ساختار ماتریسی برای هم افزایی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر لزوم بکارگیری ساختار ماتریسی به منظور هم افزایی توانمندی ها و تجارب در این شرکت و شرکت های تابعه آن تاکید کرد.
احمد قلعه­بانی در گفت­و­گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برخورداری این شرکت از پرسنل بسیار توانمند و تجارب ارزنده، اظهار داشت: با اتکا  بر این توانمندی ها و به مدد برنامه ریزی های دقیق، مدیریت مناسب و بکارگیری ساختار ماتریسی، می توان تجربه لایه های مختلف مدیریتی و کارشناسی شرکت ها را شناسایی و از این تجربیات جهت رفع مشکلات دیگر شرکت­ها استفاده کرد.
وی افزود: از آنجا که استفاده از ساختار ماتریسی منجر به اشتراک تجربیات به صورت نظام مند می شود، باید این ساختار با توجه به توانمندی های شرکت های تابعه مورد استفاده قرار گیرد.
قلعه­بانی با بیان اینکه در ساختار ماتریسی، مدیریت بازرگانی و ساخت داخل به صورت مجزا دیده شده است، تصریح کرد: لازم است به منظور جلوگیری از تعریف پروژه­های یکسان و هدررفت بودجه شرکت ملی نفت ایران، تمام موارد ساخت داخل در شرکت های تابعه مکتوب و مستند شود.
به گفته وی، با هم­افزایی توانمندی های شرکت های تابعه در زمینه ساخت داخل، شناسایی و استفاده از ظرفیت های شرکت های خصوصی مجرب و کاربردی تر کردن فعالیت های پژوهشی، می توان ضمن کاهش هزینه­های تولید، به مرزهای علم و تکنولوژی نیز نزدیک تر شد.
قلعه بانی یادآور شد: ادامه این روند می تواند در بومی­سازی تکنولوژی های مورد نیاز در زمان تحریم موثر باشد.
گفتنی است مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، پیش از این نیز در جریان سومین گردهمایی مدیران عامل، تولید و فنی شرکت های تابعه این شرکت که در مشهد مقدس برگزار شد، بر ضرورت بکارگیری ساختار ماتریسی در شرکت های تابعه تاکید کرده بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *