سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ EN

امکان صادرات نفت خام ٧ میدان بزرگ نفتی فراهم می شود

   به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، ناظر پروژه تلمبه خانه غرب کارون تصریح کرد: با هدف بهینه سازی جمع آوری نفت خام سنگین و سبک میدان های غرب کارون (حوزه اروندان)، انتقال نفت خام صادراتی و تأمین خوراک مورد نیاز پالایشگاه خوزستان، طرح شبکه جمع آوری و انتقال نفت خام سبک و سنگین غرب کارون از اهواز به بهرگان در دستور کار شرکت متن قراردارد.

مهندس حمید بابایی اظهار داشت: با احداث این تلمبه خانه امکان انتقال روزانه ٢۵۴ هزار بشکه نفت خام سبک و ۴۶٠ هزار بشکه نفت خام سنگین میدان های آزادگان شمالی و جنوبی، بندکرخه، دارخوین، جفیر، یادآوران، آذر و چنگوله برای صادرات فراهم می شود همچنین یک خط لوله برای انتقال نفت به پالایشگاه خوزستان در این طرح در نظرگرفته شده است.

وی یادآور شد: تا پیش از این تنها نفت خام میادین آزادگان جنوبی و آزادگان شمالی برای صادرات ارسال می شد که با راه اندازی این تلمبه خانه، ارسال نفت خام دیگر میدان های غرب کارون نیز میسر خواهد شد.

به گفته بابایی، نفت خام صادراتی میدان های یادشده از محل ورودی دریافت و بوسیله دو خط لوله ٣٠ و ٣٢ اینچی از تلمبه خانه غرب کارون به تلمبه خانه امیدیه پمپاژ و از آنجا نیز برای صادرات ارسال می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۵۳۶۹۷ بازدید