سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ EN

اتمام حفاری ۲۲ حلقه چاه فازهای ۱۷ و ۱۸

عملیات حفاری چاه های سکوی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تا پایان شهریور ماه امسال به اتمام می رسد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر اساس اطلاعات دریافتی از شرکت نفت و گاز پارس، پس از بهره برداری کامل از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی روزانه  ۵۰ میلیون مترمکعب گاز تصفیه شده به شبکه سراسری گاز کشور تزریق خواهد شد.
طرح توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، شامل ۲ سکوی اصلی و ۲ سکوی اقماری است؛ همچنین برای هر سکو ۱۱ حلقه چاه و در مجموع ۴۴ حلقه چاه برای تکمیل این ۲ فاز  پیش بینی شده است.
این گزارش حاکی است: حفاری ۲۲ حلقه چاه مربوط به سکوهای اصلی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تا پایان شهریور ماه امسال به اتمام خواهد رسید.
بعد از اتمام حفاری ۲۲ حلقه چاه، سکوهای اصلی به خطوط لوله  که به خشکی منتقل می شوند، متصل خواهند شد.
بر اساس این گزارش ، هم اکنون یکی از سکوهای اصلی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی که متعلق به فاز ۱۷ است نصب شده و سکوی فاز ۱۸ نیز تا پایان شهریور ماه امسال نصب خواهد شد.
به گزارش NIOC، افزون برتولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی درروز برای صادرات، تولید یک میلیون اتان در سال به منظور مصرف پتروشیمی، ۰۵/۱ میلیون تن گاز مایع در سال و ۴۰۰ تن گوگرد در روز برای صادرات برنامه ریزی شده است.
پیمانکاران اصلی طرح سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، شرکت مهندسی و ساخت صنایع نفت و صدرا هستند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *