سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ EN

آبهای دریاچه شهر لاکمگانتیک کانادا هم نفتی شد

خروج قطار حامل نفت بدون لوکوموتیوران و انفجار آن باعث تخریب ده ها ساختمان و کشته شدن حداقل یک نفر در شهر لاکمگانتیک ایالت کبک کانادا شد.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در ساعات اولیه روز یکشنبه به وقت محلی، قطاری که با پنج لوکوموتیو و ۷۳ واگن به مقصد ایالت ماین امریکا در حرکت بود، به دلیل نامعلومی از ریل خارج  و منفجر شد.
بنابراین خبر، شدت انفجار به قدری بوده است که ده ها ساختمان از جمله تنها کتابخانه عمومی شهر مورد حریق قرار گرفت.
هرچند که تا کنون به جز یک مورد، تلفات جانی دیگری گزارش نشده است، اما کارشناسان معتقدند به دلیل شدت انفجار احتمالا عده ای در دم جان باخته اند و کسی از آن ها خبر ندارد.
گفتنی است از ساعات اولیه انفجار بیش از ۱۵۰ آتش نشان مشغول به اطفای حریق هستند، اما وسعت آتش سوزی به قدری است که انجام این عملیات به راحتی امکان پذیر نیست؛ به طوری که شعله های آتش از چند کیلومتری محل حادثه رویت می شوند.
بر اساس گزارش شیکاگو تریبون، مقادیر زیادی از نفت خام داخل تانکر ها به دریاچه شهر لاکمگانتیک نشت کرده است که سبب آلودگی زیستی در منطقه شده و گارد ساحلی تا اطلاع ثانوی تردد هرگونه قایق در این دریاچه را ممنوع کرده است.
البته از جمعت ۶۰۰۰ نفری این شهر بسیاری برای تعطیلات آخر هفته از شهر خارج شده بودند.
شرکت حمل و نقل دارنده ی امتیاز قطاراعلام کرده است که این قطار در ایستگاه نانت در ۱۲ کیلومتری محل حادثه برای مدت کوتاهی توقف می کند و لوکوموتیوران از آن خارج می شود، ولی قطار به دلیل شیب زیاد دوباره به حرکت می افتد و حادثه رقم می خورد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۱۱۳۳۰ بازدید