سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ EN

چهارمین جلسه «مدیریت مشترک» طرح توسعه میدان نفتی آذر برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته مدیریت مشترک(JMC) طرح توسعه میدان نفتی آذر، از طرح های در دست اجرای شرکت مهندسی و توسعه نفت با حضور اعضای JMC کارفرما و پیمانکار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، این جلسه جهت تصمیم گیری در خصوص مسائل پروژه به شرح ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

  • گزارش آخرین وضعیت پیشرفت پروژه
  • تعیین سقف هزینه های سرمایه ای طرح با توجه به انقضای قریب الوقوع زمان قراردادی پیش بینی شده برای انجام این مهم
  • تغییر در برنامه حفاری چاه های میدان آذر

بنا بر این گزارش در حاشیه ی برگزاری این جلسه، مهندس کیوان یاراحمدی مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر توضیح داد: طبق ماده ۱۷ قرارداد بیع متقابل و حسب مفاد دستورالعمل هماهنگی پروژه، وظیفه کمیته مدیریت مشترک(JMC)، پایش، کنترل و نظارت بر کلیه فعالیت های طرح توسعه در قالب بیع متقابل، بر اساس برنامه و بودجه مصوب و در راستای تحقق اهداف پروژه می باشد.

مجری طرح اظهار داشت: در میدان آذر بسته های کاری طرح در بخش تحت الارضی عمدتاً تعیین تکلیف شده اند و در بخش سطح الارضی نیز مطابق با مدارکContracting strategy  تعدادی از بسته ها تا کنون نهایی و مناقصات برخی در حال برگزاری و باقیمانده نیز به زودی آماده برگزاری مناقصه و تعیین تکلیف خواهند شد که به دلیل انقضای مدت زمان اولیه پیش بینی شده در قرارداد سرویس جهت برگزاری مناقصات و تعیین سقف هزینه های سرمایه ای پروژه، تمدید این زمان در دستور کار چهارمین جلسه مدیریت مشترک طرح قرار گرفته است.

مهندس یار احمدی افزود: مطالعات Feed میدان نیز در مراحل نهایی کار قرار دارد و به زودی به پایان می رسد.

وی گفت: در قراردادهای بیع متقابل هرگونه تغییر در شرح کار  Change in scopeاضافه کاری یا کاهش کاری معد طرح و تصمیم گیری در کمیته مدیریت مشترک طرح می باشد که در این چارچوب در طرح آذر نیز تغییراتی نسبت به شرح کار اولیه به وجود آمده که موضوع جهت اتخاذ تصمیم در JMC مطرح گردیده است.

گفتنی است: میدان نفتی آذر در بلوک اناران در دماغه کوه های زاگرس و در امتداد مرز ایران و عراق در قسمت جنوب غربی ایلام بین دو شهر مهران و دهلران واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۵۶۶۰۸ بازدید