سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ EN

صادرات دریایی اوپک افزایش می یابد

شانا _ گروه بین الملل: به پیش بینی موسسه اویل موومنتس، صادرات نفت اوپک از مسیر دریا در چهار هفته منتهی به٢٩ تیر ٢,٣ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ از لندن، اویل موومنتس، موسسه انگلیسی رصدکننده حمل و نقل نفت اعلام کرد: در پی اوج رانندگی در تابستان نیمکره شمالی، صادرات روزانه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مسیر دریا، به استثنای آنگولا و اکوادور، از ٢٣,۶۴ میلیون بشکه در چهار هفته منتهی به ٢٢ ژوئیه(اول تیر) به ٢۴.١٨ میلیون بشکه در چهار هفته منتهی به ٢٩ تیر می رسد.
روی ماسون، موسس اویل موومنتس، در این باره گفت: هم اکنون اوج تقاضای میان سال و زمانی از سال است که پالایشگاه های هر دو بخش غرب و شرق سوئز به دنبال نفت خام برای فصل تابستان هستند زیرا رانندگی افزایش می یابد.
بر اساس اطلاعات اویل موومنتس، محموله های نفتی ارسالی از خاورمیانه، از جمله محموله های ارسالی از کشورهای غیر اوپک همچون عمان و یمن، در چهار هفته منتهی به ٢٩ تیر با ٢,٩ درصد افزایش به ١٧.٨٣ میلیون بشکه در روز می رسد. 
طبق اعلام این مؤسسه، بارگیری نفت خام در نفتکش ها در چهار هفته منتهی به ٢٩ تیر نسبت به دوره گذشته (چهار هفته منتهی به اول تیر) ۶,٣ درصد افزایش نشان می دهد.
اعضای اوپک در نشست ١۶٣ این سازمان (١٠ خرداد) در وین اتریش تصمیم گرفتند بار دیگر سقف تولید روزانه ٣٠ میلیون بشکه را تثبیت کنند.
نشست بعدی اعضای اوپک به منظور بررسی سیاست های تولید نفت این سازمان چهارم دسامبر سال جاری میلادی (چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٢) در وین اتریش برگزار می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۲۷۳۲۶ بازدید