سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ EN

ایران به زودی صادر کننده تجهیزات صنعت نفت

وزیر نفت گفت: تلاش های سازندگان داخلی برای ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، ایران را در آینده نزدیک در زمره صادر کنندگان تجهیزات صنعت نفت و گاز قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی در جمع مدیران،معاونان فنی-عملیاتی و روسای نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، با بیان این که ظرفیت های چشمگیری برای ساخت تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در صنعت نفت به وسیله سازندگان داخلی در کشور ایجاد شده است،افزود: هم اکنون شمار فراوانی از تجهیزات بخش های مختلف این صنعت (مکانیک، برق، ابزار دقیق و…) با تکیه بر توان و دانش سازندگان داخلی تامین می شود.

قاسمی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این که ایران کشوری منحصر به فرد با انواع ذخایر (نفت، گاز و منابع طبیعی) است،اظهار کرد: کشورهایی که فکر می کنند باید فرماندهی واحد دنیا را در اختیار داشته باشند،برای در اختیار داشتن این منابع به دنبال ایجاد بی ثباتی در ایران به ویژه بخش های اقتصادی آن هستند.

وزیر نفت گفت: نظام اقتصادی کشور روند حرکتی خود را دارد ضمن آن که با کاهش وابستگی به نفت شرایط مناسبی برای صادرات غیر نفتی ایجاد شده است که مزیت اقتصادی خوبی برای کشور به شمار می آید.

وی همچنین با اشاره به ثبت حماسه سیاسی خردادماه امسال به وسیله ملت ایران، گفت: مردم با حضور گسترده خود در انتخابات ریاست جمهوری ضمن اثبات پایبندی و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی،به گونه ای عمل کردند که دنیا بر آزادی و دموکراسی در ایران اعتراف کرد.

قاسمی با تاکید بر این که همه باید کمک کنند تا دولت مسوولیت خود را با هدف تحقق خواسته های مردم،به نحو احسن انجام دهد،اظهار کرد: به یقین با نگاهی که دولت جدید به اداره امور اجرایی کشور دارد،شاهد تغییرات خوبی خواهیم بود.

وزیر نفت گفت: امیدواریم دولت جدید با به دست گرفتن سکان امور اجرایی کشور، تحول تازه ای در نظام اجرایی (در ابعاد مختلف آن) ایجاد کند و به طور حتم این مهم اتفاق خواهد افتاد.

وی صنعت نفت را مجموعه ای فنی،تولیدی و خدمت رسان به مردم برشمرد و اظهار کرد:این مجموعه اقتصادی می بایست براساس سیاست های نظام در مسیر کاری خود حرکت کند و نباید به دنبال دخالت در امور سیاسی باشد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۸۳۷۰ بازدید