سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ EN

۴ دستگاه دکل حفاری به ناوگان عملیاتی…

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران می گوید: در نیمه نخست امسال، ۴ دستگاه دکل حفاری به ناوگان عملیاتی این شرکت اضافه می شود.

حمیدرضا گلپایگانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از افزوده شدن چهار دستگاه دکل حفاری به ناوگان عملیاتی این شرکت خبر داد و گفت: در ۶ ماه نخست امسال دستگاه های حفاری ۷۲، ۷۳ (جهاد دانشگاهی) ۹۲ و ۹۳ به ناوگان حفاری این شرکت افزوده می شود.

وی با تاکید بر ضرورت تمرکز بر فعالیت های ساخت داخل گفت: شرکت ملی حفاری ایران به عنوان پشتیبان پیمانکاران و سازندگان داخلی تاکنون موفق به بومی سازی بیش از ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز صنعت حفاری شده است.

گلپایگانی توضیح داد: توان سازندگان داخلی از مرز قطعه سازی گذشته و هم اکنون وارد قلمرو ساخت تجهیزات با تکنولوژی برتر شده اند.

وی توضیح داد: این تجهیزات شامل سیستم های سطحی نمودارگیری، تجهیزات نمودارگیری درون چاهی و همچنین تجهیزات درون چاهی مربوط به حفاری های جهت دار می شود.

وی از برگزاری جلسه های مشاوره مشترک با سازندگان داخلی برای حل موانع و ارائه راهکارهای اجرایی حل مشکل خبر داد و گفت: سازندگان بومی همواره یاور ما در دوران تحریم بوده و هستند. برگزاری این جلسات همراه با حضور دانشگاه های طرف همکاری از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران ، امیرکبیر، چمران و دانشگاه صنعت نفت می تواند در جهت افزایش هم افزایی و حل مشکلات پیش رو مفید فاید باشد.

گلپایگانی اظهارامیدواری کرد که بتوان با استفاده از توان ایرانی در آینده ای نزدیک تمام قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را بومی سازی کرد.

وی سال ۱۳۹۲ را سال دانش محوری شرکت ملی حفاری ایران خواند و گفت: باید با محور قراردادن دانش در تمام زمینه های عملیاتی، مهندسی و سایر سازمان های مجموعه حفاری، دانش را در تمام مجموعه صنعت حفاری نهادینه کنیم.

گلپایگانی تصریح کرد: نهادینه کردن دانش، افزایش بهره وری و به تبع آن ایجاد ارزش افزوده بیشتر در مجموعه صنعت حفاری را به همراه خواهد داشت.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۱۴۱,۰۶۱ بازدید