سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ EN

کلینیک فیزیوتراپی ورزشی شرکت ملی نفت ایران افتتاح

کلینیک طبی، ورزشی امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران افتتاح شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این کلینیک طبی- ورزشی جزء چند کلینیک برتر کشور است. این کلینیک که در ساختمان مرکزی هشتم شرکت ملی نفت واقع شده از سه بخش اصلی الکتروتراپی، تمرین درمانی و تمرینات خاص تشکیل شده است.

بخش الکتروتراپی در واقع بخش درمان های فیزیکی شامل تحریک الکتریکی، امواج ماوراء صوت، لیزر درمانی و درمان های دستی است.

بخش تمرین درمانی به ۲ قسمت هوازی و مقاومتی تقسیم می شود که در بخش هوازی روی قلب و درون ریوی تقویت می شود و بخش مقاومتی تمامی عضلات بدن را تقویت می کنند.

در بخش تمرینات خاص هم قلب و ریه مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیز ترکیبات بدن و تعادل کنترل می شود، افزون بر این تمرینات ویژه ای را برای ارتقاء تعادل و یک سری تمرینات خاص هم برای جبران آسیب های ورزشی تهیه، تنظیم و اجرایی شده است.

بخش تمرینات مقاومتی، شامل دستگاه های مقاومتی پنوماتیکی است که مقاومت اعمال شده در آنها از طریق هوای فشرده بوده و شامل ۱۹ ایستگاه برای عضلات مختلف و یک کمپرسور هوا و دستگاه کارتخوان است.

این سری از دستگاه ها همگی کامپیوتری بوده و از طریق کارت های دیجیتالی قابل برنامه ریزی و استفاده است.

بخش تمرینات هوازی نیز شامل ۵ دستگاه هوازی دوی ثابت، دوچرخه ثابت ایستاده، دوچرخه ثابت نشسته، ماشین پله و دست ورزی بوده که همگی ساخت کشور ایتالیاست و دستگاه دوی ثابت قابلیت اتصال به کامپیوتر و گرفتن تست های ورزشی را نیز دارد.

بخش تمرینات خاص نیز شامل دستگاه ارزیابی تعادل prokin ساخت ایتالیا و تنفس سنج و دستگاه نوار قلب و دستگاه EMG Biofeed back بوده که همگی این دستگاه ها قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته و برای ارزیابی و تمرین کاربری دارند.

بخش مکانو تراپی نیز شامل فریم تمرین درمانی، چرخ شانه، صندلی چهار سرران، تاتمی، میز انگشت درمانی و میز هند تراپی است.

در بخش فیزیوتراپی که شامل ۸ کابین (تخت درمانی) با تکنولوژی اولتراسوند تراپی (برای کاهش درد و تورم و رفع محدودیت های حرکتی)، لیزر تراپی (برای کاهش تورم و نیز درد و افزایش سرعت ترمیم بافت نرم و غضروف)، تحریک الکتریکی (شامل انواع دستگاه های اینترفرنشیال، تنس و وکیوم برای رفع درد و افزایش خونرسانی بافت های بدن، دیاترمی (برای ایجاد گرمای عمقی )، مغناطیس درمانی (برای درمان بافت نرم و سخت و کاهش درد، افزایش سرعت ترمیم و تسریع بهبودی)، سرما درمانی (دستگاه تولید کننده هوای سرد پر فشار تا دماهای زیر صفر برای کاهش درد و به ویژه تورم)، دستگاه کشش (برای باز کردن و از هم جدا کردن سطوح مفصلی در ستون فقرات گردنی و کمری) است.

بخش ماساژ این کلینیک نیز شامل یک دستگاه مبل ماساژ zendo و ۲ دستگاه تخت ماساژ با سنگ های معدنی و مغناطیسی (nuga_megun)  است.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که این کلینیک جزء برترین کلینیک های کشور است که با درایت و توجه ویژه مدیران ارشد سازمان و تلاش بی وقفه و مستمر مدیریت منابع انسانی و امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران به مرور و در طی چند سال، وسایل یاد شده خریداری و کلینیک تجهیز شده است.

ارائه خدمات فیزیوتراپی ورزشی توسط این کلینیک با رعایت ضوابط اداری طی همین دوران به ورزشکاران، قهرمانان و کارکنان نفتی که در سطوح ورزش های همگانی و یا حرفه ای دچار آسیب های ورزشی شده اند، به نحو شایسته تاکنون، درمان های لازم صورت پذیرفته است و کماکان با روندی صعودی، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۲۴۶۹۵ بازدید