سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ EN

پیشرفت ۹۰ درصدی حفاری فازهای ۱۷ و ۱۸ …

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا گلپایگانی گفت: عملیات حفاری پروژه توسعه فازهای ۱۷ و۱۸ پارس جنوبی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا کنون معادل ۹۰ هزار متر عملیات حفاری در آن انجام شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه به صورت EPD ( کلید در دست) طبق برنامه زمانبندی توسط متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در حال اجراست، گفت: تعداد ۲۲ حلقه چاه در فاز های ۱۷ و۱۸ دردست حفاری است که تاکنون ۱۴ حلقه تکمیل شده است و ۸ حلقه دیگر نیز با پیشرفت بیش از ۹۰ درصد در نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسد.گلپایگانی همچنین با تقدیر از همکاری های شرکت نفت وگاز پارس افزود: یکی از کارهای شاخص این پروژه علاوه بر طراحی، نظارت و اجرای عملیات حفاری، انجام عملیات مشبک کاری چاه ها توسط متخصصین و کارشناسان شرکت ملی حفاری است.

وی تاکید کرد: هم اکنون عملیات مشبک کاری ۷ حلقه چاه در فاز ۱۷ و ۷ حلقه چاه  فاز ۱۸ انجام شده و چاه های حفر شده آماده بهره برداری است.

به گفته گلپایگانی در سال گذشته ۱۹۷ حلقه چاه نفت وگاز با متراژ ۴۱۷ هزارمتر در راستای پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور حفاری، تکمیل و در مدار تولید قرار گرفته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۱۳۰۹ بازدید