سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ EN

جذب ۵ هزار نیروی ممتاز برای فعالیت در صنعت نفت

وزیر نفت در سومین جلسه شورای سیاستگذاری و نظارت راهبردی پژوهش و فناوری صنعت نفت اظهارداشت: طی چند سال اخیر وزارت نفت موفق شده است نزدیک به ۵ هزار نیروی ممتاز را جذب این صنعت کند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت با تاکید براین موضوع که ممتازان و نخبگان جذب شده ، سرمایه های مهم این صنعت هستند خاطر نشان کرد: نحوه بهره مندی از توانمندی های این نیروها یک اصل مهم است و با یک برنامه ریزی صحیح می توان از حداکثر توان این متخصصان استفاده کرد.

وزیر نفت، ۲ موضوع را در راس برنامه های وزارت نفت برشمرد و افزود: در شرایط کنونی ، سرعت در اجرای پروژه ها و توسعه محورها ی مورد نیاز دو اصل اساسی در پیشبرد اهداف صنعت نفت است.
وی افزود: برای  دستیابی به اهداف مورد نظرمان در سال ۹۲ با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه این صنعت، بودجه قابل توجهی به وزارت نفت اختصاص یافته که به طور حتم بخشی از این بودجه صرف توسعه پژوهش، فناوری و دانش محوری این صنعت خواهد شد.
قاسمی درپایان با ذکر این موضوع که وزارت نفت از پروژه های پژوهشی که قابلیت تجاری شدن دارد استقبال می کند، تصریح کرد: با ایجاد بازارهای تجاری و عقد قراردادهای بلندمدت با شرکت ها، هزینه های هنگفت پژوهشی متعادل تر خواهد شد و ضرورت دارد برای اجرای این طرح هرچه زودتر اقدام کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۴۸۴۶۱ بازدید