سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ EN

مناسبات ایران و نروژ به کمک دیپلماسی انرژی

شانا _ گروه مجلس و دولت: سفیر نروژ در تهران در پایان دیدار با رئیس کمیسیون انرژی مجلس نسبت به گسترش مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی و افزایش تبادلات علمی، فنی و دانشگاهی ابراز امیدواری کرد.

به گزارش شانا، سید‌مسعود میرکاظمی در جریان دیدار با سفیر نروژ در ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف گفت: هر دو کشور از توانمندی‌های خوبی برای توسعه و گسترش روابط برخوردارند و نباید اجازه داد برخی مسائل سیاسی بر مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و نروژ تاثیر منفی بگذارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود‌: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی استقبال می‌کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها علیه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توانایی‌های خویش گام برداشته و تاکنون ثابت کرده تسلیم فشارهای غیرمعقول آمریکا و غرب نخواهد شد.

وی همچنین با دعوت از نروژ به اتخاذ سیاست مستقل در برابر آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان غربی آنها، از گسترش مناسبات پارلمانی میان کمیسیون‌های پارلمانی دو کشور به ویژه کمیسیون انرژی در مجالس ایران و نروژ حمایت کرد.

ینس پیتر کمپرود، سفیر نروژ در تهران نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های مردم ایران در عرصه‌ های مختلف خواستار گسترش مناسبات دوستانه دو کشور شد.

سفیر نروژ در تهران در ادامه با غیرواقعی خواندن تبلیغات رسانه‌های غربی بر ضد ایران گفت: هدف من انعکاس تصویر واقعی از ایران به مردم کشورم است تا با حقایق آشنا شوند و برداشت‌های نادرست حاصل از تبلیغات غیرواقعی رسانه ای را بزدایم.

به گزارش خانه ملت، سفیر نروژ در تهران در پایان این دیدار نسبت به گسترش مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی و افزایش تبادلات علمی، فنی و دانشگاهی ابراز امیدواری کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۹۳۱۷ بازدید