سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ EN

۲۹ دستگاه حفاری جدید

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر اینکه حضور در میادین مشترک اولویت نخست شرکت ملی حفاری ایران است، از افزوده شدن ۲۹ دستگاه حفاری به ناوگان این شرکت خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا گلپایگانی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون ۵ دستگاه در حال خرید و ۱۰ دستگاه، اجاره به شرط تملیک در حال مناقصه داریم. ۱۴ دستگاه نیز از طریق وزارت نفت به سازندگان داخلی واگذار شده است که بخشی از نیازهای صنعت حفاری کشور را تامین می کند.

وی در نشستی صمیمی با احمد قلعه بانی به تشریح فعالیت های شرکت ملی حفاری ایران پرداخت و گفت: این شرکت بر اساس اهداف و سیاست های کلان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور را در سرفصل برنامه های خود قرار داده است به طوری که تاکنون توانسته نیاز شرکت های متقاضی را در بخش عملیاتی و خدمات فنی به خوبی تامین کند.
گلپایگانی بر استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی تاکید کرد و خواستار ایجاد رشته های تخصصی حفاری و آموزش نیروی انسانی در دانشکده نفت شد.
وی بر همکاری و هماهنگی بین شرکت ها تاکید کرد و گفت: هم اکنون با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خصوص ایجاد تیم مشترک کنترل فوران چاه های نفت و گاز به تفاهم رسیده ایم، بهرحال این امر نیازمند ایجاد یک سازمان و برنامه ریزی مستمر به منظور آموزش و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بر استانداردسازی فعالیت ها، کاهش هزینه و افزایش سرعت حفاری نیز تاکید کرد.
وی افزود: صنعت حفاری یک صنعت استراتژیک، راهبردی و تخصصی است و اگر بخواهیم افق چشم انداز ۵ سال آینده مورد بررسی قرار دهیم باید بیش از ۵۰ الی ۶۰ درصد کارها را به صورت پروژه ای انجام شوند که اینکار نیازمند سرمایه گذاری بیشتر در بخش تجهیزات و نیروی انسانی است.
گلپایگانی ادامه داد: در صدور خدمات فنی مهندسی آمادگی کامل ۱۰۰ درصدی داریم تا در کشورهای منطقه وارد شویم و قطعا این امر نیاز به سرمایه گذاری و استفاده از توان همه بخش ها دارد.
وی حضور در میادین مشترک را اولویت نخست شرکت ملی حفاری ایران خواند و گفت: حفاری میدان یاران به زودی آغاز می شود. حفاری نخستین چاه در پروژه آذر آغاز شده است و در آزادگان و یادآوران نیز توسعه میدان در دست اجراست.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در این نشست صمیمی، آغاز سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به تمامی کارکنان سخت کوش ملی حفاری تبریک گفت و اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران با توجه به حجم عظیم کارها، یک شرکت منحصربفرد است و شرکتی را پیدا نمی کنید تمام خدمات فنی مهندسی را به صورت یکجا ارائه دهد .
وی افزود : ملی حفاری شرکتی توانمند است و کارکنان آن همدل،همراه هستند، شرکت در این سالها رشد چشمگیری داشته و نمونه بارز یک شرکت توسعه محور است که می تواند فضای رقابتی برای دیگران ایجاد و خود در این فضا کار کند.
قلعه بانی بر کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، راندمان کار و سرعت بخشیدن بر تکمیل پروژه ها تاکید کرد و گفت: باید مشکلات نیروی انسانی را برطرف سازیم و آموزش را جدی بگیریم.
وی افزود: در برنامه ۵ ساله پنجم، باید ۲۵۰۰ حلقه چاه حفر شود که قطعاً مسئولیت ملی حفاری را دوچندان می کند و باید صنعت حفاری کشور توسعه یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۵:۱۳۳۱۶ بازدید