سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ EN
طی بازدید مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از طرح کیش بیان شد:

ارتقاء توان تولید گاز کشور با توسعه میدان گازی کیش

   به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت : روز شنبه (مورخ ۹۱/۱۱/۲۱) مهندس احمد قلعه بانی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران به همراه جمعی از مدیران شرکت مهندسی و توسعه نفت از طرح توسعه میدان گازی کیش بازدید نمودند.

احمد قلعه‌بانی در جریان این بازدید از پیشرفت طرح توسعه میدان گازی کیش، در گفت و گو با خبرنگاران این طرح را یکی از مهم ترین پروژه‌‌های شرکت ملی نفت ایران دانست و تاکید کرد: با این که میدان گازی کیش، یکی از میادین مستقل کشور است ولی برنامه داریم با بهره‌برداری به موقع از آن توان تولید گاز کشور را ارتقا دهیم.

وی یکی از اهداف اجرای این طرح را تامین گاز مورد نیاز مردم جزیره کیش، تزریق گاز به خط لوله هفتم سراسری و افزایش توان صادارتی کشور در این حوزه اعلام کرد و یادآور شد: پیش از این گاز منطقه کیش با خط لوله از جزیره سیری تامین میشده است.

قلعه‌بانی با بیان این که عملیات زیرسازی و حفاری این میدان با پیشرفت خوبی در حال انجام است، گفت: در صورت تامین گاز این منطقه از طریق میدان کیش، می‌توانیم گازی را که از جزیره سیری به کیش می‌آید را در پروژه ان. جی. ال این جزیره تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر کنیم.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جریان بازدید از میدان گازی کیش، در جلسه ای مشترک با مجری طرح توسعه این میدان و مدیران شرکت های پیمانکار توسعه این میدان گازی، به بررسی چالش ها و فرصت های موجود در توسعه میدان پرداخت.

لازم به ذکر است موافقتنامه توسعه این میدان با مدیریت و راهبری شرکت متن و در قالب FINANCE SERVICE CONTRACT  با هدف احداث یک واحد پالایشگاهی به همراه اجرای خطوط انتقال منعقد شده و ارائه خدمات مهندسی به همراه تامین مالی طرح، به عهده پیمانکاران این طرح است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۵:۰۰۴۳۸ بازدید