سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ EN

بهره مندی تمام ساکنان بومی جزیره لاوان از خدمت رسانی نفت فلات قاره ایران

    رییس منطقه عملیاتی لاوان با اشاره به فعالیت های عام المنفعه شرکت نفت فلات قاره ایران در مناطق عملیاتی، گفت: هم اکنون به طور متوسط، ماهانه هشت میلیارد ریال برای بهبود خدمت رسانی به ساکنان دهکده لاوان (روستای لز) اختصاص داده می شود. 

عباس رجب خانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: تاکنون فعالیت های عام المنفعه زیادی در منطقه عملیاتی لاوان صورت گرفته است و این فعالیت ها، روند مستمر و رو به رشدی را طی می کند.

وی در این زمینه به ایجاد لوله های انشعاب آب و تامین برق اهالی این دهکده اشاره کرد و گفت: همچنین هزینه های ترابری ساکنان این دهکده و تامین امکانات ارگان های دیگر مستقر در این منطقه  نیز بر عهده شرکت نفت فلات قاره ایران است.
رجب خانی با بیان اینکه یک پزشک متخصص از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران به صورت دائم برای خدمت رسانی به بیماران این روستا در درمانگاه لاوان مستقر است، ادامه داد: در صورت نیاز بیماران به امکانات پزشکی بیشتر، امکانات برای اعزام فوری بیماران به بیمارستان شیراز تدارک دیده شده است.
به گفته وی، اجرای طرح عمران مناطق نفتخیز نیز در این منطقه منجر به ساخت مسجد امیرالمومنین شده است؛ همچنین به کوشش متولیان این طرح، تاسیسات فاضلاب در این روستا احداث شده است.
رجب خانی، به فعالیت های دیگری مانند ساخت شبکه جدید پلی اتیلن و سیستم پمپاژ، ارتقای شبکه برق رسانی، احداث سالن ورزشی چندمنظوره و زمین چمن مصنوعی، آسفالت معابر و ساخت ۱۲ باب خانه برای محرومان در این روستا اشاره کرد و افزود: بهره برداری از بندر نخیلو نیز از دیگر پروژه هایی است که اجرایی شدن آن منجر به کاهش چشمگیر هزینه های ترابری خواهد شد.
گفتنی است جزیره لاوان با طول تقریبی ٢۵ کیلومتر و عرض حداکثر ۵ کیلومتر و مساحتی بالغ بر ٧۵٩ کیلومتر مربع در فاصله ١٨ کیلومتری از سواحل ایران در خلیج فارس واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۰:۱۳۳۷۷ بازدید