- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - http://pedec.ir -

برای خودکفایی نباید وقت تلف کرد

پژوهش و فناوری مرکز ثقل تحول در صنعت نفت/برای خودکفایی نباید وقت تلف کرد

وزیر نفت در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: با انجام پژوهش و فناوری هدفمند و کاربردی می توان به خودکفایی و تحول دست یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت طی سخنرانی در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت که روز گذشته ( دوشنبه ۲۶ دی ماه) در سالن اجتماعات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برگزارشد، ضمن تبریک به پژوهشگران برتر اظهارداشت: صنعت نفت نیازمند تحول بنیادی است که این تحول تنها با خودکفایی ایجاد می شود و برای رسیدن به خود کفایی نباید وقت را از دست داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور از بلوغ کامل برای رشد و توسعه صنعت برخوردارند، تصریح کرد: امروز زمینه کار در صنعت نفت فراهم شده است و نیاز آن به شدت به اقدامات فناوری و پژوهشی احساس می شود این در حالی است که رسیدن به خود کفایی کامل در سایه پژوهش و فناوری ممکن می شود.

به گفته قاسمی در حال حاضر اقدامات خوبی صورت گرفته است که با پایان این توافقات به مرحله تجاری سازی خواهیم رسید.

وزیر نفت اعلام کرد: نبایدکارهای پژوهشی تنها برای کسب درآمد باشد بلکه باید نتیجه کاربردی را به همراه داشته باشد چرا که پژوهش های غیر کاربردی در بایگانی انبارخواهد شد و نمی تواند موثر واقع شود.

وی با شاره به اینکه یکی از نیازهای جدی و اساسی صنعت نفت، ازدیاد براشت از مخازن است، گفت: ضریب برداشت مخازن در ایران به نسبت دنیا پایین است و باید با تلاش مراکز پژوهشی کشور در زمان نه چندان دور تغییرات اساسی را در بحث ازدیاد برداشت شاهد باشیم.

[1] [2] [3] [4]